Emre Başka Bahara Kaldı - Overwatch Japonya Yeni Kahramanı Kazara Açık Etti

YAZAN Eser Güven

Gizem perdesi kalktı diyebiliriz

Blizzard bir kaç gündür bizimle kedi fare oyunu oynuyor, önümüze ipucu kırıntıları bırakıp yeni Overwatch kahramanı hakkında spekülasyonlar yaptırıyordu. Yayınlanan ilk mesajda White Dome operasyonunu öğrendik ve o operasyona katılanlardan biri de Kıdemli Er Emre Sarıoğlu'ydu. Blizzard öyle yoktan yere böyle bir karakter ismi uydurmaz, o yüzden hepimiz Emre'nin ilk Türk kahraman olacağını düşündük haliyle.

Sonra işin rengi değişti, çünkü Blizzard'ın ikinci mesajında Emre'nin lafı bile geçmiyordu ve bu mesajda da Torbjörn'ün karısına yolladığı bir mektubu okuyorduk. Mektubun ana teması yeni doğacak olan kızıydı ve biz bu kızı Honor and Glory animasyon filminden tanıyorduk zaten. Öyle olunca ibre bir anda Brigitte Torbjörn'e dönüverdi.

Sonrasında yayınlanan üçüncü mesajda bu sefer İsveççe yazılar ve çekiç planları gördük. Bu da Brigitte'in yeni melee kahraman olacağı düşüncesini pekiştirdi. Yayınlanan dördüncü mesajda ise bir kedi kuyruğu vardı ve işin içine jetpack de girmişti. Neler oluyor acaba diye düşünüyorduk ki Overwatch'un Japon Twitter hesabı çok tatlı ama bir o kadar da amatörce bir hata yapıverdi :)

Şu aşağıdaki tweet'in sevimliliğine bakar mısınız:

Adamlar yanlışıkla resmin kendisini koymak yerine resmin linkini kopyala yapıştır yaptılar ve böylece biz de bu resimlerin isminin Brigitte Tease olduğunu öğrenmiş olduk. Elbette tweet saniyeler içinde silindi ama mesajı gören gördü.

Buradan da anlıyoruz ki Torbjörn'ün kızı Brigitte Overwatch'u yeni kahramanı olacak. Resmi açıklama öncesi daha kaç tane tease düşünüldüğünü bilmiyoruz ama Japon tarafından gelen bu hata muhtemelen duyuru sürecini artık hızlandıracaktır.

Emre mi? O da bir başka bahara. Blizzard planladığı kahramanlarla ilgili sağa sola bu tür ipuçları bırakmayı seviyor ve er ya da geç Emre'nin bir Overwatch kahramanı olarak karşımıza çıkacağına ben kesin gözüyle bakıyorum.