YAZAN Eser Güven

Tank lazım mı?

Blizzard nihayet bizimle oyun oynamayı bıraktı ve Overwatch'un 27. kahramanını resmi olarak duyurdu: Torbörjn'ün kızı Brigitte, gürz ve kalkan kullanan bir destek kahramanı.

Muhtemelen Blizzard'ın planları arasında Brigitte'e dair birkaç ipucu daha bırakmak vardı ama dün Overwatch'un Japon Twitter hesabının ufak bir hatayla kahraman ismini paylaşması süreci hızlandırmış olacak ki daha fazla zaman kaybetmeden yeni kahramanı açıklayıverdiler. PTR notlarında da gördüğümüz kadarıyla Brigitte Lindholm müttefiklerini korumak için ön cephede savaşan ve zırh yapım yeteneklerine sahip olan bir mühendis.

Aşağıda Brigitte'in Hikaye videosunu izleyebilirsiniz:

Brigitte öyle bir anda ortaya çıkan bir isim değil, kendisini ilk olarak Overwatch çizgi romanı Dragon Slayer'da görmüş, sonra da Honor and Glory isimli animasyon filminde daha yakından tanımıştık.

Brigitte'in taşıdığı kalkan Reinhardt'ın kalkanının daha küçük bir versiyonuna benziyor ve aynı onun gibi etrafındakilere verilen zararı da absorbe etmeye yarayacak. Brigitte'in sahip olduğu yetenekler ise şu şekilde:

  • Rocket Flail – Brigitte’in silahının menzili yakın silahlara göre biraz daha uzun ve tek savuruşta birden fazla düşmana vurabiliyor.
  • Repair Pack – Brigitte bir müttefiki iyileştiren Tamir Paketi fırlatıyor ve sağlığın fazlası da karaktere zırh olarak ekleniyor.
  • Whip Shot – Brigitte gürzünü fırlatarak düşmanı hem kendisinden uzaklaştırıyor, hem de zarar veriyor.
  • Barrier Shield – Brigitte önüne bir enerji kalkanı açarak zararı absorbe ediyor.
  • Shield Bash – Barrier Shield yeteneği açıkken ileri hamle yapıp düşmanı sersemletebiliyor.
  • Inspire – Brigitte düşmanlara gürzüyle vurduğunda yakındaki müttefiklerini iyileştirebiliyor.
  • Rally – Brigitte daha hızlı hareket ediyor ve yakındaki müttefiklerine zırh sağlıyor.

Şimdi merak ettiğimiz şey Overwatch'un 28. kahramanının kim olacağı. Blizzard'ın yayınladığı ilk mesajda ismi geçen Kıdemli Er Emre Sarıoğlu kimdi ve kendisi hakkında ne zaman yeni şeyler duyacağız acaba? Bundan sonra gözümüz yeni yayınlanacak olan kısa animasyonlarda olsun, çünkü Emre'nin ismini yeniden duyacağımıza gayet eminim.

Overwatch PC, PlayStation 4 ve Xbox One'da oynanabiliyor.