Blizzard, StarCraft'ın 20. Yılını Hediyelerle Kutluyor

YAZAN Eser Güven

İyi ki doğdun StarCraft

StarCraft dile kolay 20 yılını devirmek üzere. Oyun dünyasının en önemli isimlerinden biri olan StarCraft 31 Mart 1998 tarihinde yayınlanmış ve gerçek zamanlı strateji türüne damgasını vurmuştu. Blizzard da bu önemli dönüm noktasını diğer tüm oyunları için ücretsiz hediyeler dağıtarak kutlayacak.

Blizzard'ın dağıtacağı oyun içi eşyalar Diablo 3, Hearthstone, Heroes of the Storm, Overwatch, StarCraft 2, Starcraft: Remastered ve World of Warcraft oyunlarını kapsıyor ve hediye dağıtımları farklı dönemlerde yapılacak. İlk hediye dağıtımı 6 Mart'ta, yani yarın başlayacak ve bunları kazanmak için de çoğunlukla belirtilen tarihler arasında oyuna giriş yapmanız yeterli olacak.

Hediyelerin listesi ve kazanmak için yapmanız gerekenler ise şöyle:

Overwatch6 Mart ile 3 Nisan arasında oyuna giriş yaparak Widowmaker için Sarah Kerrigan Ghost kaplamasını kazanabilirsiniz.

World of Warcraft31 Mart ile 6 Nisan arasında oyuna girip StarCraft temalı evcil hayvanlardan birine (Zergling, Grunty, Mini Thor, Baneling veya Zeradar) /salute yaparak "Salute to StarCraft" başarımını kazanabilirsiniz.

Diablo 3 6 Mart'tan sonra oyuna giriş yaparak Battlecruiser temalı Dominion's Revenge evcil hayvanını kazanabilirsiniz.

Hearthstone21 Mart ile 25 Mart arasında StarCraft temalı Tavern Brawl'a katılarak üç tane Kobolds & Catacombs paketi kazanabilirsiniz.

Heroes of the Storm 27 Mart ile 7 Nisan arasında oyuna giriş yaparak Protoss, Terran ve Zerg 20. Yıldönümü Portreleri kazanabilirsiniz.

StarCraft: Remastered 6 Mart'tan sonra oyuna giriş yaparak 20. Yıldönümü Arayüz Kaplaması kazanabilirsiniz.

StarCraft 2 6 Mart'tan sonra oyuna giriş yaparak her ırk için özel arayüz kaplaması kazanabilir; ayrıca yine 6 Mart ile 3 Nisan arasında oyuna giriş yaparak bir Portre ve Çıkartma kazanabilirsiniz.

Blizzard bunlara ek olarak 31 Mart tarihinde "StarCraft is Life: A Celebration" ismindeki kutlama videosunu yayınlayacak. Ayrıca 30 ve 31 Mart tarihlerinde de Twitch üzerinden StarCraft ile ilgili canlı yayınlar yapılacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER