Monster Hunter World, Capcom'un Bugüne Kadar En Çok Satan Oyunu Oldu

YAZAN Eser Güven

İşte bunlar hep doğru kararların sonucu

Monster Hunter World, Capcom'un yüzünü sağlam güldürdü ve firmanın 38 yıllık geçmişinde hiçbir oyunun ulaşamadığı satış rakamlarına ulaştı. Bakın Capcom öyle sıradan bir firma değil, burada Resident Evil'lardan, Street Fighter'lardan, Mega Man'lerden bahsediyoruz. İşte Monster Hunter World tüm bu oyunları çok kısa bir süre içerisinde geride bırakmayı başardı.

Capcom bizzat yaptığı açıklamayla Monster Hunter World'ün kutulu ve dijital satışlarının 7.5 milyonu geçtiğini ve firmanın en çok satan oyunu olduğunu açıkladı. Oyunun henüz PC için yayınlanmadığını ve PlayStation 4 ve Xbox One'da da Ocak sonunda çıkış yaptığını düşünürsek beş haftada elde edilen bu başarının ne kadar büyük olduğunu bir kez daha anlayabiliyoruz. PC için çıkışını yaptığında bu sayı kimbilir hangi seviyelere varacak.

Monster Hunter son derece köklü bir seri, ta PlayStation 2 zamanından beri oyun dünyasında yer alıyor ama bugüne kadar başarısı daha çok Japonya ile sınırlı kalmıştı. Capcom Monster Hunter World ile tüm dünyada aynı anda satışa çıktı ve uzun yıllardır ilk kez bir Monster Hunter oyununu ev konsollarıyla buluşturdu. Bu iki kararın ne kadar doğru olduğunu da sonuçlarından anlayabiliyoruz.

Ömer'in Monster Hunter World incelemesini mutlaka okumanızı öneriyorum bu arada, ilk defa Monster Hunter oynayan birini bile bu kadar etkileyebilen bir oyundan söz ediyoruz.

Monster Hunter serisi toplamda bugüne kadar 48 milyon satmış durumda. Oyunun PC'ye çıkışı ile birlikte 50 milyon barajını devireceğine de kesin gözüyle bakabiliriz. Monster Hunter World, PlayStation 4 ve Xbox One için 26 Ocak 2018'de piyasaya çıktı. Oyunun PC versiyonunun ise sonbahar aylarında yayınlanması bekleniyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER