YAZAN Eser Güven

Bozdur bozdur harca

27 Mart'ta PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkacak olan Far Cry 5'te kozmetik eşyalar satın alabileceksiniz. Bu tür büyük oyunlarda eşya satışı yapan oyun içi mağazasının olması artık hiç şaşırtıcı gelmiyor ama en azından bunlar eşya kutusu gibi şansa bağlı olmayacak. İstediğiniz şeyi görecek ve satın alabileceksiniz.

Mağazada satılacak olanlar arasında kozmetik eşyalara ek olarak zamandan tasarruf ettiren bazı öğeler olacağı da söyleniyor. Far Cry 5'in oyun içi para biriminin ismi Silver Bar ve bunları oyunu oynayarak da kazanabileceksiniz ama isteyenler için gerçek parayla da satın almak mümkün olacak. Oyun dünyasında bulacağınız sandık veya hazinelerden Silver Bar toplayabilmek güzel, bu da dükkandaki eşyaları almak için illa gerçek para harcamak zorunda kalmayacağınızı gösteriyor.

Oyun içindeki bilgilendirme metnine bakacak olursak tüm outpost'larda ve Hope County'nin çeşitli yerlerinde saklanmış olan Silver Bar'lar var. Bunları kullanarak prestij silahları, taşıtlar, giysiler ve kaplamalar satın almak mümkün. Ama bu da sanki kulağa oyundan toplayabileceğimiz Silver Bar miktarı sınırlı olacakmış gibi geliyor. Belki ileride outpost resetleme imkanı gelir ama Silver Bar'lar da yenilenir mi onu da bilmiyoruz.

Oyun içindeki dükkanlar beta versiyonunda açık olmadığı için Silver Bar'ların gerçek para karşılığının ne olacağı belli değil. Muhtemelen oyun çıkmadan birkaç gün önce dijital mağazada paket halinde Silver Bar satılmaya başlanır, o zaman gerçek dünyadaki para karşılığını öğrenmiş oluruz.

> Far Cry 5'in Kötü Karakterleri ve Oynanışıyla İlgili Videolar Paylaşıldı