Inside'ın Koleksiyon Versiyonu 375$ Ama İçinde Ne Olduğu Belli Değil

YAZAN Eser Güven

Ne var yavrucum bu kutunun içinde

Playdead'ın oyunları genellikle gizemlerle dolu oluyor biliyorsunuz, bunu gerek Limbo'da, gerek Inside'da gördük. Anlaşılan Playdead'in gizemleri oyunlarıyla sınırlı kalmıyormuş çünkü Inside'ın yeni duyurulan Koleksiyon Versiyonunun içinde ne olduğu sır gibi saklanıyor. Üstelik fiyatı da 375$.

Inside'ın Koleksiyon Versiyonu için ön siparişler yarın, yani 8 Mart'ta başlayacak ve 8 Haziran'a kadar sürecek. iam8bit.com üzerinden satılacak olan Koleksiyon Versiyonunun içindekileri şöyle listelemişler:

  • Inside'ın PS4 diski (oyunun ve Limbo'nun Steam anahtarları bu versiyonu satın aldığınızda emailinize gönderilecekmiş)
  • Başka şeyler

Ortada dikkat çeken bir husus var, o da Inside'ın gizemli koleksiyon versiyonu için iam8bit, Playdead ve RealDoll markalarının birlikte çalışmış olduğu. RealDoll ismini daha önce duyduysanız 'yanlış mı okudum' diye düşünmeyin, tahmin ettiğiniz firma bu. Sitede kutu hakkında şunlar da yazıyor:

"Kutunun içinde ne olduğunu size söylemeyeceğiz. Belki tahmin ettiğiniz şeydir... belki de değildir. Kutunun içinde birden çok eşya olduğunu garanti ediyoruz, bunlardan biri de PlayStation 4 oyun diski. Gerisi ise tahminlerinize kalmış."

> Limbo ve Inside'ın Geliştiricisinden Yeni Bir Oyun Geliyor: Somerville

Sipariş uyarılarında ise kutunun oldukça ağır olduğu, kargo ücretinin bu yüzden yüksek olduğu belirtilmiş.

İçinde ne olduğunu bilmeden bir oyuna 375$ verecekler elbette çıkacaktır ama kutunun içinde ne olduğunu merak etmek bedava nasılsa. İşin içine RealDoll'un da girmiş olması son derece kafa karıştırıcı. Acaba içinden çıkacak olanların kutu resminde görünen figürle bir alakası var mıdır? Bu figürü oyunun sonlarına doğru görmüştük, acaba bunun şişirilebilir, gerçek boyutta silikon replikası mı çıkacak? Öyleyse bunu kim evinde ister ki? Sorular.. Sorular...

Bu soruların cevabını ancak 2019'un ilk çeyreğinde postalanmaya başlayacak kutular birilerinin eline geçince öğrenebileceğiz.