Blizzard Yalanlasa Da Kaynaklar Israrcı: Diablo 3 Switch'e Gelecek

YAZAN Eser Güven

Bakalım kim haklı çıkacak

Geçen hafta Blizzard durup dururken gizemli bir tweet atmış ve buradaki mesajı çözenler de bunun Diablo'nun Nintendo Switch versiyonuna işaret ettiğini tahmin etmişlerdi. Yani kalkıp da elektrik düğmesinin üzerine Diablo lambası koyup da düğmeyi açıp kaparsan bunu görenler de tabi ki Diablo ile Switch (düğme) arasındaki bağlantıyı kurar, bunda tuhaf bir şey yok.

İşin ilginç yanı Blizzard'ın bu haberin yarattığı coşku üzerine resmi bir açıklama yaparak bunun zekice tasarlanan bir duyuru olmadığını belirtmesi ve "hayır canım olur mu öyle şey, biz o videoyu eğlence olsun diye yayınladık, bundan daha fazla anlam çıkarmaya çalışmayın" demesiydi. Elbette bunun üzerine "Diablo Switch'e geliyor" haberlerinde düzeltmeler yapıldı, çünkü sonuçta Blizzard bu iddiayı yalanlamıştı. Ama sonuçta hepimiz bunun tam da Blizzard'dan beklenebilecek zekilikte bir duyuru şekli olduğu konusunda hemfikirdik. Blizzard böyle ipuçları bırakmayı seven ve bunu oldukça iyi başaran bir firma, en son Overwatch kahramanını nasıl açıkladıklarını düşünmek yeterli.

Dün gece ise Eurogamer sitesi yeni bir haber yayınladı ve son derece güvenilir kaynaklarının projenin gerçekten de yapım aşamasında olduğunu teyit ettiklerini ve Diablo 3'ün Nintendo Switch'e geleceğini kesin bir dille belirtti.

Kaynaklar oyunun Reaper of Souls ve Rise of the Necromancer genişleme paketlerinin buna dahil olup olmadığını söylemese de bu iki paketin de oyunda yer alacağı düşünülüyor.

> Blizzard, StarCraft'ın 20. Yılını Hediyelerle Kutluyor

Eurogamer, Nintendo'nun özellikle de üçüncü parti oyunları için duyuruları oyunun çıkışına kısa bir zaman kala yapmayı tercih ettiğini belirtmiş. Blizzard yetkilileri ise konu hakkında yeni bir beyanda bulunmamışlar.

Şimdi burada iki taraf var. Önce bariz biçimde Diablo ile Switch bağlantısı kurmamıza neden olan bir tweet atan ve sonradan 'heyecanlanmayın' diyen Blizzard, diğer tarafta Blizzard içindeki kaynaklarına güvenerek kesin bir dille "Diablo 3, Switch'e gelecek" diyen Eurogamer. Valla ben oyunun kesinlikle Switch'e geleceğini düşünüyorum, siz de aynı fikirde misiniz?

İLGİLİ BÖLÜMLER