Yeni Call of Duty'nin Black Ops 4 Olduğu Kesinleşti Diyebiliriz

YAZAN Eser Güven

En sağlam ipucu James Harden'dan geldi

Activision'ın bu yıl yepyeni bir Call of Duty oyunuyla karşımıza çıkacağını biliyoruz, oyunun kod ismi Call of Duty 2018 olarak geçiyordu. Zaten buna dair birkaç haber de yapmıştık, bunlardan biri de Nintendo konusunda içeriden bilgiler vermeye seven bir muhabir olan Marcus Sellars'ın yayınlamış olduğu bir tweet'ti. Sellars oyunun isminin Black Ops 4 olacağını iddia etmiş ve yeni oyunun diğer büyük konsollara ek olarak Switch için de çıkacağını söylemişti.

Sellars tahminlerinin yarısını tutturan, yarısını da ıskalayan bir isim olduğu için bunu kesin bilgi olarak veremedik ama şimdi elimizde yeni bilgiler var.

> Yeni Battlefield 2. Dünya Savaşını Konu Alacak ve İsmi De Battlefield V

Aşağıda göreceğiniz görüntü GameStop sitesinin ürün veri tabanından sızdırılmış, göreceğiniz gibi sitenin envanterine eklenen yeni eşyalar arasında Black Ops 4 tişörtleri bulunuyor ve isimleri de son derece açık. Elbette Treyarch'ın yeni oyunu Black Ops serisinden seçmesi gayet mantıklı, Black Ops 3 ticari anlamda bugüne kadarki en başarılı Call of Duty oyunlarından biriydi sonuçta.

Ancak Black Ops 4 ismini ön plana çıkaran tek şey bu tişörtler değil, gelin NBA süperstarı James Harden'ın bugün taktığı şapkaya yakından bakalım.

Bunun Black Ops III logosuna ne kadar benzediğini fark ettiniz değil mi? Elbette romen rakamlarıyla 4 bu şekilde yazılmıyor ama Kotaku'nun haber editörü Jason Schreier'in kaynaklarından doğruladığı kadarıyla bu gerçekten de Black Ops 4'ün logosu olacak. E o zaman oyunun ismini de Black Ops IIII diye mi yazacağız acaba?