Far Cry 5: Arcade İle Oyuncular Kendi Haritalarını Yapabilecekler

YAZAN Mert Köse

Ubisoft'tan bir güzel hareket daha.

Ubisoft, Far Cry 5 için Far Cry 5: Arcade isminde bir mod duyurdu. Bu mod sayesinde Assassin's Creed 4: Black Flag, Assassin's Creed: Unity, Far Cry 4, Far Cry Primal, Watch Dogs'dan gelen 9000'den fazla obje ve item'ı Far Cry 5'in harita editöründe kullanabileceksiniz. En az altı güncellemeyle bu sayı daha da artacak. Arcade modda ayrıca single-player, co-op ve 12 kişilik PvP maçları yapmak da mümkün olacak. Arcade'în harita sıralama sistemi sayesinde istediğiniz tarzda harita ve oyun modu bulup sevdiğiniz harita yaratıcılarını takip edebileceksiniz.

Far Cry 5: Arcade'de level sistemi de mevcut olacak. Arcade modu oynadıkça level atlayıp perk kazanacağız. Burada kazanılanlarla Campaign modda harcama yapabileceğiz. Ubisoft ayrıca her Cuma günü düzenlenecek çeşitli etkinlikler de yapmayı planlıyor. Bu etkinliklerin yanında devamlı olarak resmi haritalar da eklenecek. Sadece oyuncuların yaptığı bir yer olmayacak Far Cry 5: Arcade. Eğer devamlı olarak güncelleme yapılırsa oyunculara bolca vakit geçirebilir.

Campaign'de gittiğiniz barlarda bulunan Arcade makinalardan Arcade moda ulaşmak mümkün olacak. Far Cry 5, 27 Mart'ta PS4, Xbox One ve PC için çıkacak.