YAZAN Eser Güven

Bu yeni çevirilerin sinyali mi?

Başta Sony'nin oyunları ve The Witcher 3 olmak üzere çok sayıda oyunu Türkçeleştirmesiyle tanıdığımız 23 Studios'tan güzel bir haber daha geldi ve stüdyo Ubisoft'un platformu Uplay'in artık Türkçe olduğunu duyurdu. Yazılımın yeni versiyonunu Uplay'in resmi web sayfasından indirebilirsiniz.

Yazılımın kurulumu sırasında çıkan dil seçenekleri arasında Türkçe görememek şaşırtmasın, muhtemelen ileride kurulum programı da çevrilir ama kurulum tamamlandıktan sonra Uplay'in Ayarlar sayfasına girdiğinizde arayüz dili olarak Türkçe seçebileceğinizi göreceksiniz.

> Far Cry 5: Arcade İle Oyuncular Kendi Haritalarını Yapabilecekler

Elbette bunlar sevindirici gelişmeler ama şimdi asıl merak ettiğimiz bu Türkçeleştirme işinin Ubisoft oyunlarına da sıçrayıp sıçramayacağı. Ubisoft son zamanlarda Türkiye pazarına ayrı bir önem göstermeye başladı, bunun son örneğini de GiST 2018'e katılmalarıyla gördük. Ayrıca Ubisoft kanalından yayınlanan bazı videolarda (örneğin Assassin's Creed Origins ve Far Cry 5 fragmanları) da resmi Türkçe altyazı görmüştük. Dolayısıyla yakın zamanda bu yerelleştirme çabalarına Ubisoft oyunlarında da şahit olursak şaşırmamak lazım.

 

İLGİLİ BÖLÜMLER