YAZAN Mert Köse

Popülarite giderek artıyor.

Bildiğiniz gibi Rainbow Six Siege 3. yılına girdi ve iki yeni Operatörüne kavuştu. Bu iki Operatörün yanında yeni co-op zombi modu Outbreak de oyuna eklendi. Ayrıca oyunun farklı sürümlerine gelen güncellemeler de oyuncuları sevindiren cinsten bir haberdi. Ubisoft, yaptıklarının meyvesini almışa benziyor. Geçtiğimiz gün Steam'de Rainbow Six Siege'i aynı anda tam 176.856 kişi oynadı.

Rainbow Six Siege'in popülaritesi son birkaç ay içerisinde oldukça arttı. SteamCharts verilerine göre Rainbow Six Siege, son altı ayda oyuncu sayısını üçe katlamış durumda. Hatta oyun şubat ayına göre 50 binden fazla oyuncuya daha ev sahipliği yapmış. Bahsettiğimiz verilerde Uplay'in dahil olmadığını da belirtelim.

> Rainbow Six Siege'in Yeni Ceza Sistemi Nefret İçeriğine Göz Açtırmayacak

Ubisoft yeni içerikler eklemeye de devam edecek. 3. Yıl içerisinde Hereford Base haritasını tekrardan elden geçirecek. İstatistikler Ubisoft'un yüzlerini güldürse de işler o kadar da iyi gitmiyor olabilir. Oyunun subreddittinde en çok oylanan postlardan birinde Ubisoft'un gittikçe uzlaşmaz olduğu bahsedilmiş. Büyük miktarlar harcayarak silah parçaları ve Operatör satın alan oyuncuların bunları iade edememesi de oyuncuların yakındıkları bir başka nokta. Siz neler düşünüyorsunuz Oyungezerler? Rainbow Six Siege'in bu gidişatından memnun musunuz?

İLGİLİ BÖLÜMLER