Star Wars'daki Snoke Gizeminin Ardındaki Neden Ortaya Çıktı

YAZAN Billur Dalak

Şimdi anlaşıldı!

Star Wars The Last Jedi vizyona girdiğinde eleştirilerin büyük bir çoğunluğu Snoke kaynaklıydı. Heyecan uyandıran bu karakterin aniden hikayeden çıkartılması ve geçmişe dair hiçbir şey öğrenememiş olmamız can sıkmıştı. Hatta ölmemiş olabileceği bile düşünüldü ama bu tercihin ardındaki neden başkaymış.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Snoke karakteriyle Star Wars The Force Awakens ile tanışmıştık. İlk kez karşımıza çıkan bu karakter büyük merak uyandırmıştı. Onun neler yapacağını ve motivasyonunun ne olduğunu ilerleyen filmlerde görmeyi beklemiştik fakat hikaye umduğumuz gibi ilerlemedi. Bunun nedenini ise karakteri beyaz perdeye taşıyan Andy Serkis açıkladı.

"Snoke'un gizemli bir karakter olmasını istedik. J. J. Abrams, Rian Johnson ve ben karaktere dair pek çok konuşma yaptık. Bu konuda olabildiğince az konuşmamı istediler. Onun önceden yaşadıklarını anlatan bir proje söz konusu olabilir. Bunu da oldukça enteresan buluyorum. Snoke hala insanlar için büyük bir gizem. Bazı izleyicilerin bu durumu can sıkıcı bulduğunun da farkındayım. Fakat bu sayede ileride ona dair farklı şeyler öğrenme ihtimalimiz var."

Açıkçası en baştan beri plan böyle miydi, yoksa alınan tepkilerin ardından "Hadi bir de Snoke filmi çekelim!" mi dediler, emin olmak zor. Solo Snoke filmi izlenir mi, işte onu da bilmiyoruz.

İLGİLİ BÖLÜMLER