Ubisoft'tan The Division 2 Geliyor! Oyun E3 2018'de Gösterilecek

YAZAN Eser Güven

Tahminlerden biri tuttu

Çıkış zamanı yaşadığı sıkıntılara rağmen kısa sürede toparlanan ilk oyunun elde ettiği başarı düşünülünce devam oyunun geleceği zaten belliydi ama bu açıklamayı resmi ağızdan duymak farklı bir şey. Ubisoft ve Massive Entertainment bugün 2016 yılının önemli oyunlarından biri olan The Division'ın devam oyunu olan The Division 2'nin geliştirilmekte olduğunu duyurdu.

Massive Entertainment'ın açıklaması şu şekilde:

2016 yılında The Division'ı piyasaya sürdüğümüzde çok daha büyük bir hikayenin yalnızca kapağını açmış olduğumuzu biliyorduk, bu yüzden bugün sizi The Division evreninde daha nelerin beklediğini paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz.

Şu anda Tom Clancy's The Division 2 üzerinde çalıştığımızı büyük bir mutlulukla açıklıyoruz. Geliştirme ekibinin liderliğini Massive Entertainment üstleniyor ve Ubisoft Annecy, Redstorm, Reflections, Ubisoft Bucharest ve Ubisoft Shanghai ile işbirliği içinde çalışıyoruz. The Division 2'de hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek için Snowdrop motorunun yenilenmiş versiyonunu kullanacağız.

Peki ilk oyuna ne olacak derseniz Massive bunun da cevabını vermiş ve orijinal oyuna iki tane daha güncelleme geleceğini söylemiş. Bu güncellemeler sayesinde oyuna 2 tane yeni Global Etkinlik katılacak, Efsanevi zorluk seviyesinde yeni görevler eklenecek ve özellikle de Xbox One X sahipleri tarafından uzun zamandır beklenen 4K desteği gelecek.

Ayrıca oyuncular Haziran ayında Crests isminde yeni başarımları toplayabilecek ve bu sayede The Division 2 için ödüller açabilecekler.

Massive Entertainment, The Division 2'nin Haziran ayındaki E3 2018'de gösterileceğini de ekledi.

Geçen ay hazırladığımız haberde Ubisoft'tan yakın zamanda The Division 2 ve Watch Dogs 3 haberleri beklediğimizi söylemiştik. Biri tuttu, bakalım Watch Dogs 3 tahmini de doğru çıkacak mı?