Black Panther Amerika'da Listeleri Alt Üst Etti

YAZAN Billur Dalak

Sırada The Dark Knight'ı devirmek var!

Daha vizyona girmeden adından söz ettireceği belli olan Black Panther cephesinde başarıların ardı arkası kesilmiyor. Başrolünde Chadwick Boseman'ın yer aldığı film Amerika'nın en çok izlenenleri arasına girmeyi başardı.

Black Panther'in macerası daha vizyona girmeden rekorla başlamıştı. Ön bilet satışlarında tüm Marvel filmlerini geçmiş, en son da Batman v Superman'i devirerek çizgi roman uyarlamaları arasında zirveye oturmuştu. Ardından şahane bir başlangıç yaparak rekor kırmayı sürdürdü. Marvel'ın en iyi açılış yapan işlerinden birine dönüştü. Daha birinci haftasında dünya genelinde 500 milyon dolar kazandırmıştı bile!

Son rekor ise Amerika'dan geldi. Geçtiğimiz pazartesi günü 4.7 milyon dolar daha kazanan film Amerika'da 506.4 milyon dolar gişe hasılatına ulaştı. Bu kazanç Black Panther'ı Amerika'nın en çok izlenen on filmi arasına soktu. Disney'in geçen sene gişede tozu dumana katan işi  Beauty and the Beast'i geride bıraktı ve listeye dokuz numaradan giriş yaptı. Hesaplamalar doğruysa filmin yakında Christopher Nolan'ın yönettiği The Dark Knight'ı geçmesi bekleniyor. Listenin güncel hali ise şöyle:

1. Star Wars: The Force Awakens (936 milyon dolar)
2. Avatar (760 milyon dolar)
3. Titanic (659 milyon dolar)
4. Jurassic World (652 milyon dolar)
5. Marvel’s The Avengers (623 milyon dolar)
6. Star Wars: The Last Jedi (619 milyon dolar)
7. The Dark Knight (534 milyon dolar)
8. Rogue One: A Star Wars Story (532 milyon dolar)
9. Black Panther (506.4 milyon dolar)
10. Beauty and the Beast (504.1 milyon dolar)

Siz ne diyorsunuz? Black Panther filmi The Dark Knight'ı veya Star Wars: The Last Jedi'ı geride bırakmayı başarabilir mi?

İLGİLİ BÖLÜMLER