Fortnite Battle Royale Çapraz Platform Desteğiyle Mobil Cihazlara Geliyor!

YAZAN Eser Güven

Epic Games yine yaptı yapacağını

Epic Games'ten Fortnite'ın başarısını daha da farklı bir noktaya taşıyacak önemli bir hamle geldi ve stüdyo Fortnite Battle Royale'in mobil cihazlara geliyor olduğunu açıkladı. İlk olarak iOS için yayınlanacak olan oyun önümüzdeki aylardaysa Android için de çıkacak. Pazartesi gününden itibaren iOS'ta Davet Etkinliği için kayıt olabileceksiniz.

Fortnite'ın en büyük rakibi PUBG'nin önüne geçmesini başarmasının en büyük sebeplerinden biri ücretsiz olması, diğeriyse daha fazla platformu desteklemesiydi. PUBG yalnızca PC ve Xbox One için mevcutken, Fortnite PlayStation 4'te de oynanabiliyordu ve şimdi mobil cihazlar sayesinde oyuncu sayısını çok farklı bir noktaya taşıyacak gibi duruyor.

Üstelik mobil versiyondaki oyun farklı olmayacak. "Fortnite, PlayStation 4, Xbox One, PC ve Mac'te bildiğiniz o aynı 100 kişilik oyun. Aynı oynanış, aynı harita, aynı içerik, aynı haftalık güncellemeler" diyor Epic Games.

Açıklamanın en dikkat çekici yanı ise çapraz platform desteğinde. "Sony'deki dostlarımızla işbirliği sayesinde Fortnite Battle Royale PlayStation 4, PC, Mac, iOS ve Android arasında Çapraz Platform desteğine sahip olacak. Yani bu cihazları kullanan oyuncular birlikte takım kurabilecek ve birlikte oynayabilecekler" diyor açıklamada. Sony'nin çapraz platform konularına uzak durduğunu bildiğimiz için bu gerçekten de ilginç bir detay. Açıklamada Xbox One'ın isminin geçmiyor olması ise daha da ilginç.

"Bunun oyunların geleceği olduğuna inanıyoruz. Tüm platformlarda aynı oyun. Konsol kalitesinde grafikler ve aksiyon. Ne zaman isterseniz, nerede isterseniz oynayabilmek" şeklinde sonlandırmış Epic Games duyurusunu.

İşin içine özelikle de çapraz platform desteğinin bu kadar kapsamlı biçimde girmiş olması çok güzel bir gelişme. Ayrıca Çapraz İlerleme desteği sayesinde tüm bu cihazlarda tek bir Fortnite hesabına sahip olabilecek ve oyuna istediğiniz platformdan devam edebileceksiniz demek oluyor bu.