Tomb Raider'dan Klasik Anları Yeniden Canlandıran Lara Croft Sahneleri Geldi

YAZAN Billur Dalak

Dört sahne birden paylaşıldı

Başrolünde Alicia Vikander'i seyredeceğimiz Tomb Raider filminin vizyona girmesine oldukça kısa bir zaman kaldı. Geri sayım devam ederken filmden aksiyon dolu yeni sahneler paylaşıldı.

Oyunlarla gönlümüzde taht kuran, ardından Angelina Jolie tarafından sinemaya aktarılan Lara Croft'un beyaz perdeye geri dönmeye hazırlandığını biliyoruz. Filmden paylaşılan özet de kahramanımız gençlik hallerine şahit olacağımıza işaret ediyor. 21 yaşındaki Lara'nın başlangıçta sıradan bir hayat sürmek istediğini anlıyoruz. Ancak babasının aniden ortadan kaybolmuş olmasını kafasından atamıyor. Soru işaretleri giderek büyüyünce bu gizemi derinlemesine araştırmaya karar veriyor. Bulduğu belgeler ve görüntüler onu Japonya civarında bir adaya yönlendiriyor. Oraya varması için bile büyük tehlikelere karşı koyması gerekiyor. Zorlu maceranın sonunda hem aradığı yanıtlara ulaşıyor hem de kendi özünü keşfediyor.

Paylaşılan dört farklı sahnede ise Lara Croft'un filmde geçtiği aşamalara şahit oluyoruz. Bunlardan birinde babası tarafından kaydedilmiş görüntüleri buluyor. Babası ona tüm araştırmasını ortadan kaldırmasını istiyor. Diğer sahnede kahramanımızı gizemli adaya ulaşmaya çalışırken görüyoruz. Fakat öyle bir fırtınayla karşılaşıyor ki canını kurtarmakta bile zorlanıyor. Son iki sahne ise birbiriyle bağlantılı. Önce nedenini bilmediğimiz bir şekilde şelaleye düşüyor ve bir uçak enkazına tutunarak kurtulmayı başarıyor. Diğer sahnede bu enkazın çökmek üzere olduğunu fark edip son anda bulduğu paraşütle tehlikeli bir atlayış yapıyor.

Oyunlarda klasikleşen anlara yer vererek dikkat çekmeyi başaran Tomb Raider'da Alicia Vikander'in yanı sıra Dominic West, Daniel Wu ve Walton Goggins gibi isimleri göreceğiz. 16 Mart'ta vizyona girecek filmden paylaşılan sahneleri hemen aşağıda bulabilirsiniz.

 

İLGİLİ BÖLÜMLER