Krysten Ritter, The Defenders'ın 2. Sezonu İçin Umutsuz

YAZAN Billur Dalak

New York sokaklarının Avengers'ı geri dönecek mi?

Geçtiğimiz sene sekiz bölümlük birinci sezonuyla izleyici karşısına çıkan The Defenders bizleri biraz hayal kırıklığına uğratmıştı. Olayların yavaş ilerlemesinin yanında hikayenin kötüsü de beklentilerin altında kalmıştı. Görünen o ki bu olumsuz tecrübe ikinci sezonun gelmesine engel olabilir.

Bildiğiniz gibi Jessica Jones'un ikinci sezon bölümleri kısa bir süre önce gün yüzüne çıktı. Bu süreçte dizinin başrol oyuncusu Krysten Ritter pek çok röportaj verdi. Bunlardan en dikkat çekeni ise Vulture'ın gerçekleştirdiği oldu. Sevilen isme The Defenders'ın ikinci sezonu sorulduğunda oldukça umutsuz bir yanıt alındı.

"The Defenders'ta Jessica Jones sevilmişti. İzleyiciler onu yeniden gördüğü için mutlu olmuştu. Sıradaki dizi Jessica'ya ait olduğu için bu durum bizleri sevindirdi. The Defenders'ı çekerken şahane zaman geçirdim. Harika bir deneyimdi. Bunu tekrarlamak isterim ancak ikinci sezonun olacağını pek sanmıyorum. Aslına bakarsanız en baştan beri devam etme amacıyla yola çıkmamıştık. Yine de böyle bir fırsat sunulursa kaçırmak istemem."

Krysten Ritter'ın açıklamalarına bakılırsa The Defenders'ın ikinci sezonu için pek umut yok. Öyle ki yeni sezon ihtimali kapalı kapılar arkasında bile konuşulmuyor gibi görünüyor. Sevilen oyuncu zaten devam etme niyetiyle yola çıkılmadığını söylüyor ancak bu tutumun nedeni ilk sezonun başarısızlığı olabilir. Daha önce de tek sezon niyetiyle yola çıkılan dizilere devam edildiğine şahit olduk. Durum tamamen izleyicilerin hikayeyi ve kahramanları ne kadar sevdiğine bağlı. Görünen o ki The Defenders istenen ilgiye ulaşamamış.

 

İLGİLİ BÖLÜMLER