PC'deki Final Fantasy XV'in Performansını Düzeltmek Modlara Düştü

YAZAN Eser Güven

Resmi yama gelene kadar en iyisi bu

Mod camiasına aşina olan okurlarımız Kaldaien ismini çok iyi hatırlayacaktır. PlatinumGames bir türlü NieR: Automata'nın PC versiyonu için yama yayınlamayınca devreye Kaldaien girmiş ve oyun için FAR isminde nefis bir mod yaratarak pek çok sorunu çözmüştü. Kaldaien şimdi de Final Fantasy XV'e el attı ve Special-K ismindeki modla hem oyunun performansını arttırdı, hem de yüksek çözünürlüklü doku paketinden kaynaklı uzun yükleme sürelerinde de iyileştirmelere gitti.

Kaldaien oyunun Steam versiyonunda ek olarak ikonların senkronizasyonu ile ilgili ufak bir sorun olduğunu ve modun bu sorunu da çözdüğünü belirtiyor.

Ayrıca yine moddaki bir düzeltme sayesinde yüksek çözünürlüklü dokuların yüklenmesi sırasında meydana gelen uzun yükleme süreleri ve sorunlar da çözülmüş oluyor, Kaldaien bu sorunun Denuvo'dan değil SteamAPI'den kaynaklandığını belirtmiş. 

> NVIDIA, Final Fantasy XV ve PUBG İçin Yeni Sürücü Yayınladı

Eğer oyunun Steam versiyonunda bahsedilen sorunlar dikkatinizi çekmediyse veya önemsemiyorsanız bu modu es geçebilirsiniz ama kendisinin işleri oldukça kaliteli oluyor ve ben her halukarda bu modu kullanmanızı (en azından oyuna bu sıkıntıları giderek resmi yama gelinceye kadar) öneririm. Mod ile ilgili bilgileri Steam'deki tartışma başlığından alabilirsiniz.

Final Fantasy XV PlayStation 4, Xbox One ve PC için yayınlandı.