Duygu Yüklü Yerli Yapım A Fine Mess Steam'de Yayınlandı

YAZAN Eser Güven

Değer Deniz'in anısına

"Gökyüzünde parçalanmış bir ay, uzakta yıkılmış alevler içinde bir şehir ve tüm bunlar hiç olmamış gibi üzerinde eskiden kalma elbisesiyle plajda takılan bir kadın". A Fine Mess'in kısacık açıklaması bu şekilde ve bu satırlar aslında duygu yüklü bir hikayenin de habercisi.

2015 yılında evinde uğradığı saldırı sonucunda öldürülen müzisyen Değer Deniz'e adanmış olan bu oyun yaklaşık 30 ile 60 dakika arasında oyun süresi sunan bir yürüme simülasyonu. Özellikle bu türü seviyorsanız (türün başarılı örnekleri arasında Gone Home, Dear Esther gibi isimleri saymak mümkün) aşkı ve kaybetmeyi konu alan bu empresyonist siyah beyaz oyuna bir göz atmak isteyebilirsiniz.

Oyunun geliştiricisi Santima Games, elektronik müzik grubu “Portecho”dan tanıdığımız Tan Tunçağ'ın kurmuş olduğu bağımsız bir oyun stüdyosu. Zaten oyunun tasarımında, geliştirmesinde ve ses tasarımında kendisinin imzası var.

Tunçağ kısa süresine rağmen oyundaki bütün parçaları birleştirmek ve oyunun sırlarını çözmek için oyunun ötesine de bakmamız gerekebileceğini söylüyor. Bu bile başlı başına ilgi çekici bir yan diyebilirim.

A Fine Mess'in teaser videosunu aşağıda seyredebilir ve sonrasında da Steam sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Oyuna kısa süre içinde Türkçe desteğinin geleceğini de ekleyeyim :)

İLGİLİ BÖLÜMLER