Sam Leaderboard Tedx

Yerli Korku Macera Oyunu The Watcher Desteklerinizi Bekliyor

YAZAN Eser Güven

Oyunun grafikleri sizce de nefis görünmüyor mu?

Bu aralar ülkemizdeki oyun sektörü gayet hareketli ve bu da bizler için gayet sevindirici bir gelişme. 2017 yılında birbirinden kaliteli Türk yapımlarını oynama fırsatı bulduk, hatta 2017'nin En İyi Türk Oyunu'nu seçerken zorlandık ki bu durum bizi oldukça memnun etti.

Bu yıl da geçen seneden aşağı kalmıyor, şimdiden aklıma gelen oyunlar arasında UNRECT, Puzzlement ve Remnants of Naezith gibi başarılı isimleri sayabilirim. Görünüşe göre Türk oyunlarının başarısı farklı türlerde birbirinden ilginç oyunlarla devam edecek; The Watcher'ın konusunu okuyup da grafiklerini görünce tam olarak bunu düşündüm çünkü.

The Watcher'ın gerçekten de iyi görünen cıvıl cıvıl grafikleri sizi yanıltmasın. Oyunun geliştiricisi Secret-Forest, The Watcher'ın farklı bir korku oyunu olduğunu söylüyor. Oyunun türü temel olarak iki boyutlu bir point and click macera. Ancak arada bir birinci şahıs kamerasına, arada bir üçüncü şahıs kamerasına geçiş yapan farklı bir mekaniği varmış. 

Andrew J. Neis'in "Watcher" Youtube video serisinden iham alan oyunun konusu ise şöyle: Baş karakterimiz olan Allyse isimli kızın peşinde durmadan camdan bakan biri vardır ve sürekli olarak kızı rahatsız etmektedir. Alysse adamın kim olduğunu ve kendisini neden rahatsız ettiğini öğrenmek için birkaç arkadaşından yardım ister ve araştırma yapmaya başlar. Ancak tüm bu süreç içinde adamın verdiği rahatsızlık git gide artacaktır.

Henüz geliştirilme aşamasında olan oyun hem Türkçe, hem de İngilizce seslendirmelere de sahip olacak ki bu da önemli bir detay. Oyuna bu aşamada maddi destek vermek isterseniz açılmış olan bir de Patreon sayfasının bulunduğunu hatırlatayım.

İLGİLİ BÖLÜMLER