Kingdom Come: Deliverance'a Türkçe Desteği Geldi!

YAZAN Eser Güven

Kingdom Come: Deliverance artık Türkçe

Kingdom Come: Deliverance'ın beklenen 1.3 yaması yayınlandı ve bu yama ile birlikte oyuna resmi Türkçe desteği de eklenmiş oldu! Oyun Çeviri'nin gerçekleştirdiği proje sayesinde son günlerin popüler açık dünya rol yapma oyununu kendi dilimizde oynayabileceksiniz. Kendilerine teşekkür ederiz.

Warhorse oyundaki çoğu hatayı düzelten ve performans iyileştirmeleri sunan yamanın bu hafta yayınlanacağı sözünü vermişti ve haftasonu gelmeden bu sözlerini tutmuş oldular. Oyunun Türkçe çevirisinin stüdyoya teslim edildiğini biliyorduk ama 1.3 yamasına eklenip eklenmeyeceği belli değildi. Neyse ki bu konuda bir sıkıntı yaşanmadı ve bir oyun daha bu sayede Türkçe altyazıya kavuşmuş oldu.

5.7 GB büyüklüğündeki bu güncellemeyle yapılan yenilikleri yama notlarından okuyabilirsiniz. Warhorse'un kurucularından, oyunun yönetmeni Daniel Vávra Twitter üzerinden yazdığı mesajda PC için yayınlanan bu yamanın onay için konsollara da gönderildiğini ve birkaç gün içinde aktifleşmesini beklediklerini belirtti. Ancak şu aşamada Türkçe altyazıların yalnızca PC versiyonuna özel olup olmadığına dair kesin bir bilgi yok, çünkü konsollarda yayınlanacak yamaya neler ekleneceği tamamen Warhorse'un inisiyatifinde.

Yani "konsollarda da oyun Türkçe olacak mı" sorusunun cevabı için yamanın yayınlanmasını beklemek durumundayız.

13 Şubat 2018 tarihinde yayınlanan Kingdom Come: Deliverance PC, Xbox One ve PlayStation 4 için piyasada.

İLGİLİ BÖLÜMLER