Neverwinter Nights: Enhanced Edition'a Kavuşmamıza Çok Az Kaldı

YAZAN Eser Güven

Gün sayıyorum

Bir Bioware RPG'sinin daha yenilenmiş haline kavuşmamıza çok az kaldı. Beamdog'un yaptığı açıklama göre Neverwinter Nights: Enhanced Edition 27 Mart tarihinde Steam üzerinden yayınlanmış olacak.

Beamdog, eski Bioware çalışanları tarafından kurulan ve zamanının müthiş önemli klasiklerini tek tek Enhanced Edition halinde bizlere sunan bir stüdyo. Şimdiye kadar Baldur's Gate serisini, Icewind Dale'i, Planescape: Torment'i yenileyen stüdyo bir de Siege of Dragonspear isminde bir Baldur's Gate genişleme paketi geliştirmişti. Hatta stüdyo geçen hafta da Siege of Dragonspear'ın bağımsız bir oyun olarak mobil cihazlara geleceğinin duyurusunu yapmıştı.

Neverwinter Nights gerçekten de harika bir oyun, yeni versiyonu sayesinde bu oyunu yeni neslin de tanıyacak olması çok güzel olacak. Oyunun hedef kitlesi elbette sadece yeni oyuncular değil, benim gibi nostalji hastalarına hitap ediyor oyun. Neverwinter Nights gibi derin ve kişileştirilebilir bir oyunda işinizi biraz kolaylaştırmak için oyun çıktıktan sonra bir iki rehber paylaşabilirim belki; hele şu iki hafta bir geçsin de.

> Icewind Dale 2'nin Kaynak Kodu Kayıp!

Ana hikayeye ek yapacaklarını pek sanmıyorum, ayrıca Beamdog daha önce orijinal oyundaki kayıt dosyalarının veya modların bu yeni versiyonda da çalışacağını söylemişti. Bu da oyunun içerik olarak orijinaline oldukça sadık olacağının bir işareti bence.

Enhanced Edition'daki başlıca yenilik 4K'ya kadar çıkan çözünürlük desteği ve daha fazla grafik ayarı. Ayrıca oyun içerisinde ana hikayeye ek olarak iki genişleme paketi ve üç modülü de barındırıyor, yani buna aslında Definitive Edition diyebiliriz. Zaten orijinal oyunda olduğu gibi Beamdog da yeni içerikleri modül şeklinde yayınlayacak, şu ana kadar yayınlanmış olan sayısız modül de oyunun bu versiyonuyla uyumlu olacak.

Artık geriye kalan tek şey şu iki haftanın geçmesini beklemek. Ciddi söylüyorum, RPG seven biriyseniz Neverwinter Nights'ı mutlaka oynamalısınız.

İLGİLİ BÖLÜMLER