Black Panther Zoru Başardı, Marvel'da Bir İlke İmza Attı

YAZAN Billur Dalak

Sonunda beklenen oldu

Daha izleyici karşısına çıkmadan ilklerle adından söz ettirmeyi başaran Black Panther, Marvel'ın başarısını farklı bir noktaya taşıyor. Dört haftadır gişenin zirvesinden inmeyen filmin 1 milyar dolar gişe hasılatına ulaşması uzun sürmedi. Fakat asıl dikkat çekici olan bunun Avengers gibi toplu bir macera değil, solo bir hikaye olması.

Başrolünde Chadwick Boseman'ın yer aldığı Black Panther rekorlarla başladığı serüvenine aynı şekilde devam ediyor. Bir aydır vizyonda olan film sonunda 1 milyar dolar sınırını aştı. Disney'in bu kilometre taşını geride bırakan 26. filmi oldu. Bu süreçte sadece Amerika'da 521 milyon dolar kazandırdı. Uluslararası pazarlardaki kazanç ise 500 milyon dolar seviyesinde. Üstelik geçtiğimiz günlerde Çin'de izleyici karşısına çıkan film burada açılışı 49 milyon dolarla yaptı. Yani daha uzun süre Black Panther'ın ismini duymaya devam edeceğiz gibi görünüyor.

Söz konusu Marvel olduğunda gişede elde edilen muazzam rakamlara hiç de yabancı değiliz. The Avengers zamanında şahane bir açılış yapmıştı. Aradan geçen senelere rağmen de zirvedeki yerini kimselere kaptırmıyor. Black Panther ise hemen onun ardından ikinci sıraya yerleşmiş durumda. Normalde bu başarıyı süper kahramanları bir araya getiren işlerin elde etmesi zaten bekleniyor. Fakat Black Panther gibi solo bir kahraman filmi şimdiye dek bu kadar kazanç elde etmemişti. Böylece film sadece Marvel açısından değil, çizgi roman uyarlamaları için de çıtayı yükseltmiş oldu. Bakalım Black Panther'in toplam kazancı ne olacak?

İLGİLİ BÖLÜMLER