Jesse Eisenberg, Lex Luthor'a Doyamadı

YAZAN Billur Dalak

Çok eleştirildi ama hala istekli

Batman v Superman: Dawn of Justice'in kötüsü olarak izlediğimiz, Justice League'de de ufacık bir rolü olan Lex Luthor, DC geleceğinde önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor. Jesse Eisenberg ise efsanevi kötüye hayat vermekten fazlasıyla memnun görünüyor.

Hatırlarsanız Justice League'in sonundaki ufacık Lex Luthor sahnesi DC filmlerinin geleceğine dair heyecanlanmamıza neden olmuştu. Fakat söz konusu Warner Bros. olunca planların her an değişme ihtimali bulunuyor. Variety geçtiğimiz günlerde Jesse Eisenberg ile ufak bir röportaj gerçekleştirdi. Ona DC sinematik evreni hakkında da sorular yöneltildi. Bunlardan biri Man of Steel 2'ye dairdi. Filmin kötüsü belirslziğini korurken pek çok kişi Lex Luthor'u düşünüyor. Fakat Eisenberg'in bildikleri bizimkiyle eş değer görünüyor.

"Umarım Man of Steel 2'de Lex Luthor olarak yeniden izleyici karşısına çıkarım. Açıkçası bu konuda hiçbir fikrim yok. Fakat bu karaktere hayat vermeyi çok seviyorum. Sinema oyunculuğu çerçevesinden bakınca şimdiye kadar canlandırma fırsatı bulduğum en keyifli karakter olduğunu söyleyebilirim. Bu yüzden yeniden Lex Luthor olmak isterim. Fakat gelecek planlarının ne yönde olduğunu ben de tam bilmiyorum."

Görünen o ki Jesse Eisenberg çok eleştirilen Lex Luthor'u canlandırmaya henüz doyamamış. Fakat gelecek planlarına dair net bir fikri de yok. Açıkçası onu Man of Steel 2'den çok bir sonraki Justice League filminde göreceğiz gibi duruyor. Fakat Warner Bros.'un ne yapacağı belli olmaz dersek de yanlış olmaz.

İLGİLİ BÖLÜMLER