Dota 2'ye Dota Plus İsminde Aylık Abone Olarak Kullanabileceğiniz Bir Hizmet Geldi

YAZAN Mert Köse

Valve'dan Dota 2 hamlesi.

Valve, Dota 2 için üyelik tabanlı Dota Plus isminde yeni bir hizmet tanıttı. Majors Battle Passes'ın yerine gelen bu sistem düzenli olarak yeni içerik ve özelliklerle güncellenecek.

2016'dan beri olan Majors Battle Passes, günlük ve haftalık challange'lar, yeni kozmetikler ve özellikler getiriyordu. Dota Plus da aynı şekilde oyuncuya yüzlerce challenge sunacak. Bu challenge'lar hero'lara özgü bir şekilde de olacak. Bu servis dönemsel değil, sürekli olarak devam edecek. Kahramanlar, maçlar yapıldıkça XP ve Shard denilen oyun için para kazanacaklar. Ödüller, belli bir Shard ödeyerek açılabilecek.

Dota Plus'a abone olan oyuncular, haftalık düzenlenen Battle Cup turnuvasına ücretsiz olarak katılabilecekler. Abone olmayanlar ise 1 dolar ödeyerek turnuvaya katılabilecek. Dota Plus'ın aynı zamanda Plus Assistant adında bir hizmeti mevcut. Bu hizmet, oyunculara hero, item ve yetenek önerisi yaparak en optimum build'ı bulmayı kolaylaştıracak. Hizmet, bu önerileri oyunun geçmişinde tuttuğu verilerden faydalanarak çalışıyor.

dota-2-stats

Dota Plus aboneleri, Death Summary isminde bir ekranı görebilecekler. Bu ekran, gerçek zamanlı olarak saniye saniye gelen hasarı, stun'ı ve diğer etkileri gösteriyor. Ayrıca Lane Strategy isminde hangi oyuncuların hangi koridorda durmasını öneren bir seçenek de mevcut. Maç bitiminde ise oyunla ilgili genel performansı görebilmek mümkün.

>Valve Yeniden Oyun Yapmaya Başlayacak!

Dota Plus'un aylık abone ücreti 4 $. 6 aylık abone olursanız % 6, 12 aylık abone olursanız da % 12'lik bir indirim mevcut. Sizce Dota 2, Dota Plus sisteminden sonra pay-to-win olmuş mudur?

İLGİLİ BÖLÜMLER