Türk Yapımı Sevimli Platform Oyunu Light Fantastik Yayınlandı

YAZAN Eser Güven

Işık süper bir şey, değil mi?

Yeni bir yerli yapımla daha karşınızdayız, bu seferki oyunumuz ODTÜ Teknokent'teki ATOM içerisinde yer alan 3 kişilik bir ekibin ürünü. "Hayali" ismindeki stüdyonun ilk oyunu olan Light Fantastik dün akşam itibariyle Steam üzerinden çıkışını gerçekleştirdi.

"Light Fantastik" aslında ses tasarımcısı Uğurcan Orçun'un GGJ (Global Game Jam) 2013'te geliştirdiği bir oyun. Aynı GGJ'ye katılan Hayali ekibi oyunu görüp fikrini çok sevmiş ve 2017 yılında tam bir oyun olacak şekilde geliştirmeye başlamış.

> Kingdom Come: Deliverance'a Türkçe Desteği Geldi

Aşağıdaki fragmanda da göreceğiniz üzere oyun kendine has son derece sevimli bir grafik tarzına sahip bir platform puzzle oyunu. Ekran simetrik olarak ikiye bölünmüş durumda; başlarda yalnızca sol tarafı görüyoruz, sağ taraf ise karanlık. Sağdaki karanlık tarafa geçtiğimizde daha yükseğe zıplayabiliyoruz ama bu alanda tuşlar da ters çevrildiği için işimiz zorlaşıyor. Bu şekilde ilginç kontroller eşliğinde bitişe ulaşmaya çalışıyoruz.

Oyun şimdilik Türkçe ve İngilizce destekli ama yakında daha fazla dil eklenmesi de düşünülüyor. Ayrıca oyuncuların kendi bölümlerini tasarlayıp Steam üzerinden paylaşabildiği bir bölüm editörü de var.

Oyunun satış fiyatı 8 lira olarak belirlenmiş. Hayali ekibini hayallerini gerçekleştirdikleri için tebrik ediyoruz.

İLGİLİ BÖLÜMLER