Geralt'ın Hangi Oyuna Misafir Gideceği Belli Oldu: Soulcalibur 6!

YAZAN Eser Güven

Yolculuk nereye Geralt? Soulcalibur'aymış

GÜNCELLEME: Evet sevgili Oyungezerler, tahminlerimiz tuttu ve canımız Geralt'ımızın Soulcalibur 6'da misafir dövüşçü olacağı duyuruldu!

Aşağıda da izleyeceğiniz videoda göreceğiniz gibi oyunda Kaer Morhen'dan esinlenilen bir arena da mevcut. Geralt gibi bir kılıç ustasının Soulcalibur 6'ya ne kadar yakışacağını söylememe gerek bile yok sanıyorum. Resmi duyuruda Geralt'ın dövüş stili "kılıç ustalığı, yeteneklerini güçlendiren iksirler ve savaş büyüleri" olarak tanımlanmış. Ayrıca The Witcher 3: Wild Hunt'ın ünlü Hunt or be Hunted müziği de Soulcalibur 6'da dinleyeceklerimiz arasında.

Haberimizin orijinal halini aşağıda okuyabilirsiniz:

- o -

Bundan bir hafta önce CD Projekt Red'in Topluluk Lideri Marcin Momot'ın attığı bir tweet büyük yankı uyandırdı: Geralt'ı ilk kez The Witcher dışında başka bir oyunda konuk oyuncu olarak görecektik (Gwent sayılmaz çünkü onun da kaynağı Witcher sonuçta). Benim tahminim bu oyunun Bandai Namco'nun yakında çıkacak olan ünlü dövüş oyunu Soulcalibur 6 olduğu yönündeydi hatırlarsanız.

Dün The Witcher'ın resmi Twitter hesabından atılan ikinci bir tweet tahminleri kızıştırdı desem yeridir. Aşağıda okuyacağınız tweet de bence bu oyunun Soulcalibur olduğunu pekiştirir nitelikte ve ayrıca bir başka daha ipucu içeriyor. Tabi bunlar benim tahminlerim ama sebeplerini de belirteceğim.

Tweet'te kabaca Kaer Morhen'ın nice savaşlara şahit olduğu ve bir kez daha birbirine çarpan kılıçlardan çıkan kıvılcımları hissedeceği söyleniyor. Bu cümlenin kuruluş şekli bana çok ilginç geldi çünkü Soulcalibur serisindeki sunucu da maçları buna benzer biçimde anons ederdi. Örneğin "birbirine vuran metallerin sesi şatonun sessizliğini bozuyor" gibi cümleleri vardır sunucunun. Buradan da şöyle bir anlam çıkıyor yanılmıyorsam: Geralt oyunda konuk dövüşçü olarak yer almakla kalmayacak ve Kaer Morhen da oyundaki arenalardan biri olacak.

> The Witcher Kitaplarının Dördüncüsü Nefret Çağı Ufukta Göründü!

Elbette bunlar sadece tahmin ve elbette yanılma şansı da var. Yine de bu ipuçlarından sonra konunun düşündüğümüzden çok daha farklı bir şey çıkması inanılmaz bir sürpriz olur. Bunu sadece Geralt'ın konuk oyuncu olacağını düşünmemiz konusunda söylemiyorum, tahminin o kısmı doğruysa ama söz konusu oyun Soulcalibur 6 değil de mesela kısa zaman önce Nintendo Switch için duyurulan Super Smash Bros. ise yine büyük sürpriz olacağını söylemem lazım.

Sorumuzun cevabını gün içinde öğreneceğiz.