SteamVR'la Birlikte Artık Çözünürlükler Çok Daha İyi

YAZAN Mert Köse

Çözünürlüğü manuel ayarlamaya gerek kalmayacak.

SteamVR'ın Beta sürümüyle birlikte VR için önemli bir özellik geldi. Bu özellik sayesinde GPU'nuzun sağlayabileceği en uygun çözünürlüğü SteamVR otomatik olarak yapacak. Arka planda otomatik olarak GPU hızını ölçecek ve size en uygun çözünürlüğü verecek.

>Skyrim VR, Nisan Ayında Steam'e Geliyor

Valve'ın açıklamasında "En iyi yanı, müşterilerin doğru çözünürlük ayarlarını almak için hiçbir şey yapmaları gerekmeyecek olmasıdır. SteamVR çalışma zamanı tüm zor işleri yapar. Elbette, kişi farklı bir çözünürlüğü tercih ederse, SteamVR'deki (daha önce süper-örnek ayarları olarak bilinir) video ayarlarını düzenleyerek bunu manuel olarak geçersiz kılabilirsiniz." deniliyor. Seçim size kalmış yani.

Bu çözünürlük güncellemesi Vive, Vive Pro, Oculus Rift, tüm Windows MR vb. dahil olmak üzere tüm SteamVR uyumlu gözlükler için geçerli olacak. Ayrıca bu özellik ile birlikte VR Ready bir kartınızın olması bile yeterli olacak.

Geliştiriciler için de kolaylık sağlayacak bu özellik. Açıklamaya göre manuel olarak bir ayar ya da güncelleme getirmelerine gerek kalmayacakmış. Şimdilik betada olan bu özellik Steam'in SteamVR bölümünden aktif edilebilir.

İLGİLİ BÖLÜMLER