Sam Leaderboard

Drake Twitch'te Fortnite Oynadı, Eş Zamanlı İzlenme Rekoru Kırıldı!

YAZAN Eser Güven

Fortnite'a Drake dopingi

Tyle "Ninja" Blevins son zamanların en popüler Twitch yayıncılarından biri. Fortnite yayınlarıyla bir anda parlayan Ninja yaklaşık 3.5 milyon takipçiye sahip ve abone sayısını da büyük bir hızla arttırıyor. Yalnızca 22 Şubat - 3 Mart tarihleri arasında bile 50,000'den fazla yeni abone kapan Ninja'nın yayınlarını her gün yüzbinlerce kişi seyretse de bu yayınlara dünyanın en ünlü müzisyenlerden biri katılınca ortalık iyice ısındı.

Ünlü rapçi Drake Ninja'nın Twitch yayınına katılarak Fortnite oynadı ve bu yayın yeni bir rekora imza attı. 600,000'den fazla eş zamanlı izleyiciyi çeken yayın daha önce Dr. DisRespect'in ulaşmış olduğu 388bin kişilik yayını resmen gölgede bırakmayı başardı. Bu, turnuva dışı bir yayın için Twitch rekoru. Tüm zamanların en çok izlenen yayını ise 1.1 milyon izleyiciyle Eleague Major: Boston 2018 yayınıydı.

> Bakın Fortnite Mobil Cihazlarda Nasıl Görünüyor - Türkçe Fragmanı Yayınlandı

Yayından da gördüğümüz kadarıyla Drake oyuna hiç de yabancı değil, Ninja'ya stüdyodayken bile Battle Royale oyununu oynadığını söylüyor. Hatta arkadaşlarıyla ve yine müzik sektörünün önde gelen isimleriyle birlikte oynamayı çok seviyormuş. Ayrıca Drake'in Ninja'nın hayranlarından biri olduğunu söylemesi de kanalın popülerliğini iyice arttıracak gibi görünüyor.

Ninja'nın Drake ile birlikte yaptığı yayını (ve diğerlerini) Twitch kanalından izleyebilirsiniz.

Bunu söylemeye bile gerek yok ama Drake'in böyle bir yayına katılması Fortnite açısından inanılmaz bir reklam oldu. Geçen seneden beri PUBG ile başa baş rekabet eden oyun bir süre önce hem eş zamanlı oyuncu sayısında, hem de Twitch yayınlarının izlenmesi konusunda PUBG'yi geride bırakmıştı. Bu trend daha uzun süre devam edecek ve Fortnite ismini duyurmaya devam edecek gibi görünüyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER