Bethesda Bu Sefer De Prey DLC'sinin Tarihiyle İlgili İpucu Verdi

YAZAN Eser Güven

Bethesda bizi Ay'a götür

Bethesda Prey'e gelecek DLC için dikkat çekme çalışmalarına tam sürat devam ediyor. Yayınlanan iki şifreli mesajın ardından bu sefer de oyunun geliştiricisi Arkane Studios'un Twitter hesabından atılan bir mesajla karşı karşıyayız.

"Günaydın, Morgan... Prey Günü kutlu olsun!" yazılı mesajda Arkane Studios çalışanları Morgan Yu'nun o ünlü pozunu vermişler. Hani gözüne ne olduğunu görmek için parmağıyla açtığı ve gözünün kıpkırmızı olduğunu gördüğümüz pozun.

Bu resimde aslında dikkat çeken iki husus var. İlk önce DLC duyurusunun bu mesajla aynı gün yapılacağı düşünüldü aslında. Sonuçta Prey günü dediğimiz şey 15 Mart çünkü oyun "Günaydın Morgan... Bugün günlerden Pazartesi, 15 Mart 2032" sözüyle başlıyordu. Ama dikkatli gözler resimde arka planda bulunan beyaz tahtada yazılı olanları fark edince düşünceler değişti. Çünkü orada gördüğünüz gibi bir tarih, altında da Moon (Ay) yazıyor. Bu tarih 10 Haziran 2018 ve bu da aslında Bethesda'nın E3 etkinliğinin tarihi.

Yani tüm bunlardan çıkardığımız sonuç Bethesda'nın Prey'in Ay'da geçecek olan DLC'sini 10 Haziran 2018'de yayınlayacağı veya duyuracağı şeklinde.

İLGİLİ BÖLÜMLER