Fortnite, Ünlülerle Pro Oyuncuları Karşı Karşıya Getirmeye Hazırlanıyor

YAZAN Eser Güven

Ünlüler vs Profesyoneller

Fortnite, PUBG'den bile daha büyük bir fenomen olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Hatırlarsanız dün Twitch'in Fortnite sayesinde en popüler yayıncılarından biri olan Ninja'nın yayınına ünlü rapçi Drake katılmış ve ortalık ayağa kalkmıştı. Fortnite oynayan tek ünlü elbette Drake değil ve Epic Games de bunu bizlere gösterme hazırlığında.

Epic Games, Hazriran ayındaki E3 2018'te Fortnite için "Party Royale" isminde büyük bir turnuva düzenleyeceğini ve bu etkinlikte spor, müzik ve eğlence dünyasının ünlü isimleriyle dünyanın dört bir yanından gelen en iyi Fortnite Battle Royale oyuncularının karma takımlarda birincilik mücadelesi için kapışacaklarını duyurdu.

50 ünlünün ve 50 profesyonel Fortnite oyuncusunun zafer için mücadele edeceği “Fortnite Ünlüler Karma Turnuvası” için kesin bir tarih belirtilmiş olmasa da etkinliklerin 12-14 Haziran tarihleri arasındaki E3 2018 ile eş zamanlı gerçekleştirileceğini biliyoruz. Epic Games kısa süre içerisinde takımları oluşturmaya başlayacağını da söylüyor, biz de bu turnuvaya hangi ünlü isimlerin katılacağını öğrenmek için sabırsızlanıyoruz.

Oynaması tamamen ücretsiz olan Fortnite Battle Royale PC, PlayStation 4, Xbox One ve Mac platformlarının yanı sıra artık mobil cihazlarda da oynanabilecek. Ayrıntılı bilgi için oyunun Türkçe web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.