Battlefront 2'nin Mikro Ödemeleri Kozmetik Odaklı Olarak Geri Dönüyor

YAZAN Eser Güven

Battlefront 2'ye beklenen güncelleme geliyor

Star Wars: Battlefront 2'nin mikro ödeme sistemi gelen büyük tepkilerin ardından Disney'in de etkisiyle geçici olarak kaldırılmıştı hatırlarsanız. EA mikro ödemelerin kalıcı olarak kaldırılmadığını ve oyunun ilerleme sistemi üzerinde değişiklikler yapıldıktan sonra geri geleceğini açıklamıştı ve işte o gün gelmek üzere.

21 Mart'ta yayınlanacak olan Battlefront 2 İlerleme Güncellemesi mikro ödemeler ve ilerleme sistemi ile ilgili çok önemli değişiklikler getirecek. Bunların en önemlisi artık Yıldız Kartlarının kutulardan çıkmayacak olması. Parayla satın alınan Kristal veya oyunu oynayarak kazanılan Kredi karşılığında satın alınan kutulardan Yıldız Kartları çıkıyor olması en büyük eleştiri konusuydu. Çünkü ortada resmen parayı veren düdüğü çalar ve ilerler mantığı mevcuttu. Şimdi ise bir birim için yeterli deneyim puanı kazandığınızda Yıldız Kartını açmak veya geliştirmek için kullanabileceğiniz bir Yetenek Puanı kazanacaksınız.

Oyunda kutular mevcut olacak ama bunları satın almak için ne Kristal, ne de Kredi kullanmak gerekmeyecek. Kutu kazanmanın tek yolu oyuna günlük olarak giriş yapmak, çeşitli hedeflere ulaşmak ve görevleri tamamlamak olacak ve bu kutular içinde de yalnızca kozmetik eşyalar ve Krediler bulunacak.

> EA, Battlefront 2'de Star Wars Evrenine Uymaz Diye Kozmetik Eşya Kutusu İstememiş

Başta da bahsettiğim, gerçek parayla alınan Kristaller oyuna geri dönüyor ama bunlarla da yalnızca "kahramanlarınız ve askerleriniz için yeni görünümler" satın alabileceksiniz. Bu görünümleri Kredi karşılığında da almak mümkün olacak. İşin güzel tarafı ortada eşya kutusu mantığı yok, rasgele çıkan eşyalar yok. Ne aldığınızı bilecek ve istediğiniz görünümü Kristal veya Kredi karşılığında alacaksınız.

Şu an için ne hızla Kredi kazanılacağı veya görünümlerin kaç Krediye mal olacağı (yani grind miktarı) belli olmasa da bunun nihayet doğru yönde atılmış bir adım olduğunu söylemek mümkün. Tabi en başında olması gereken buydu, daha baştan bu sistem kullanılsa Battlefront 2 bu kadar yerin dibine gömülmeyecekti ama bir musibet bin nasihatten iyidir diyelim.