Sam Leaderboard

Bir Sonraki God of War Da Nors Mitolojisini Konu Alacak

YAZAN Eser Güven

Nors mitolojisinden daha çok ekmek çıkar

Yılın en önemli oyunlarından biri olan God of War'ın çıkışına tam bir ay kaldı ama oyunun arkasındaki Sony Santa Monica stüdyosu şimdiden bir sonraki God of War için planlarını açıklamaya başladı.

Santa Monica Studio'nun Topluluk Stratejisti Aaron Kaufman, YouTube kanalı Jagat Review'a verdiği röportajda yeni God of War oyunu hakkında şimdiden planlar yapmaya başladıklarını ve bundan sonraki oyunun (veya potansiyel olarak oyunların) yine Nors mitolojisini konu alacağını söyledi. Santa Monica Studios Kratos ile oğlu Atreus'un birlikte geçirecekleri değişimleri göstermek için bu yıl çıkan oyunun bir temel olarak kabul edileceğini söylerken bu da yalnızca Nors mitolojisine sadık kalmakla kalmayacaklarını, Atreus'un bundan sonraki oyunlarda daha da önemli roller üstleneceğini gösteriyor.

Zaten Nors mitolojisinin tek oyunla sınırlı kalacağını düşünmek pek de mantıklı değildi. Sonuçta yan serileri de eklersek God of War'un 7 oyunu da Yunan mitolojisini konu aldı, Nors mitolojisinin de içerik olarak Yunan mitolojisinden geri kalır yanı olmadığını düşünürsek oradan daha bir çok God of War oyunu çıkabileceğini tahmin edebiliyoruz.

Sonrasında da zaten serinin Mısır'a ve Mayalar'a kadar uzanabileceğini söylemişti Cory Barlog.

Her ne kadar bir sonraki God of War oyunu ile ilgili bu kadar erkenden bilgi almak iyi olsa da içeriği biraz spoiler kokuyor. Sonuçta artık gelecek ay çıkacak oyunda Kratos'un oğlunun başına bir şey gelmeyeceğini ve sonraki oyunun da intikam temalı olmayacağını biliyoruz diyebiliriz.

God of War, 20 Nisan'da PlayStation 4'e özel olarak çıkacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER