System Shock Remake Projesi Yeniden Canlandı Ama Çıkışı 2020'ye Kaldı

YAZAN Eser Güven

Sisteme şok lazım

Nightdive Studios geçen ay System Shock'un remake versiyonunun Kickstarter sayfasında bir güncelleme yayınlamış ve oyunu geliştiren ekibin planlarını yeniden değerlendirmek üzere oyunu geliştirmeye ara verdiğini duyurmuştu. Bunun sebebi ekibin geliştirme aşamasında biraz fazla açılması ve sürekli daha fazlasını yapmak isterken orijinal oyunun özünü oluşturan konseptlerden uzaklaşmış olmasıydı.

Stüdyonun CEO'su Stephen Kick projeyi sonlandırmayıp sadece ara verdiklerini söylemişti ve ortada iptal söz konusu olmadığı için de Kickstarter'da oyuna bağış yapanların paraları iade edilmemişti.

Stüdyodan gelen yeni açıklama göre kısa bir molanın ardından stüdyo bir kez daha System Shock üzerinde çalışmaya başlamış ve oyunun 2020'nin ilk çeyreğinde hazır olması bekleniyor. Orijinal System Shock'un yapım süresinin yaklaşık olarak 1.5 yıl olduğunu düşünürsek (oyunun yapımına 1993 Şubat ayında başlanmış ve oyun 1994 Eylül'ünde çıkmıştı), bu remake versiyonun geliştirilmesinin neredeyse 4 yıl alacak olmasını ben tuhaf olarak nitelendirmek istiyorum izninizle.

 

Elbette projenin ölmediğini bilmek güzel ama umarım sonuç orijinal System Shock'un ruhunu bozmayan, aslına sadık bir remake yapım olur.

İLGİLİ BÖLÜMLER