EA Açık Dünyada Geçen Bir Star Wars Oyunu İçin Kolları Sıvadı

YAZAN Eser Güven

Açık dünyalı bir Star Wars mu? Neden olmasın?

Electronic Arts'ın vermiş olduğu bir iş ilanı stüdyonun gelecek projelerinden biri hakkında son derece önemli bir ipucu verdi. EA, "bir Star Wars açık dünya projesi için çevrimiçi özellikler" geliştirebilecek bir çevrimiçi mühendisi arıyor. İlanda ayrıca adayda aranılan özelliklere baktığımızda oyunun birden çok platform için çıkacağını da öğrenmiş bulunuyoruz. Zaten Electronic Arts genellikle oyunlarını PC, PlayStation 4 ve Xbox One için yayınlıyor, dolayısıyla bu kısımda pek bir sürpriz olduğunu söyleyemeyiz. İlandaki bir diğer önemli ipucu ise bu iş ilanının Vancouver stüdyosu için verilmiş olması.

Hatırlayacağınız üzere EA, Visceral Games'i kapattığı sırada stüdyo bir Star Wars projesi üzerinde çalışıyordu. EA bu hikaye tabanlı lineer oyunun yeniden yapılmasını ve çevrimiçi unsurlarla desteklenmesini isteyerek projeyi EA Vancouver'a devretmişti. Bu ilandan söz konusu oyunun Visceral Games'in başlattığı Star Wars projesi olduğu sonucu çıkıyor.

> EA, Visceral'ın Star Wars'unu Oyuncular Artık Lineer Oyunları Sevmiyor Diye İptal Etmiş

EA'in Amy Hennig'in Star Wars projesini iptal etmesi büyük tepki almıştı. Bunun ardından üstüne bir de Battlefront II faciası (mikro ödemeler anlamında) eklenince EA'in Star Wars konusunda pek de güven verdiği söylenemez. Yine de tüm bu tartışma ve tepkilerden gerekli mesajları almış olabileceklerini de düşünmek istiyorum, öyle olunca da açık dünyada geçen bir Star Wars oyunu kulağa gerçekten de hiç fena gelmiyor.

Bu arada Titanfall'un geliştiricisi Respawn Entertainment'ın da 2020 yılında çıkması planlanan bir Star Wars oyunu üzerinde çalıştığını hatırlatmakta da fayda var.

İLGİLİ BÖLÜMLER