Marvel, Karakterlerinin Capcom Tarafından Dövülürken Görünmesine İzin Vermemiş

YAZAN Eser Güven

Dövemezsin kardeşim!

Marvel ve Disney sahip oldukları fikri mülkleri korumakta inanılmaz hassas davranan firmalar ve bunun son örneğini Marvel vs Capcom: Infinite'in reklam materyallerine konulmuş olan yasaklardan anlayabiliyoruz. Marvel ve Disney kendi karakterlerinin Capcom karakterleri tarafından dayak yerken gösterilmesine izin vermemiş.

Bu bilgi Marvel vs. Capcom: Infinite'in reklam materyalleri üzerinde çalışmış olan Twitch kullanıcısı Tyrant'tan geliyor. Temel ve gelişmiş komboları gösteren karakter tanıtımları hazırlayan Tyrant, Marvel ve Disney ile çalışmanın tam bir kabus olduğunu söylemiş. Tyrant'ın söylediğine göre Marvel bu karakter tanıtım videoları konusunda son derece hassas talimatlar vermiş ve bunlardan biri de hiçbir Marvel karakteri üzerinde kombo uygulandığının gösterilmemesiymiş.

Hiçbir Marvel karakteri üzerinde kombo uygulamaya izin yoktu çünkü bir reklam videosunda Marvel karakterinin bir Capcom karakteri tarafından dövülmesi fikrini sevmemişlerdi. Komboları yalnızca Capcom karakterleri üzerinde uygulayabiliyorduk.

Ayrıca bazı eşleşmeleri de kendileri seçtiler, mesela Hulk'un karşısında Ryu'nun olması gibi. Ayrıca kaydettiğimiz tüm görüntüler önce Marvel'a gidiyor ve ancak onay aldıktan sonra yayınlanıyordu.

Sevilen dövüş oyunu serisinin altıncı ana oyunu olan Marvel vs. Capcom: Infinite PlayStation 4, Xbox One ve PC için 2017 yılının Eylül ayında yayınlanmıştı.

İLGİLİ BÖLÜMLER