YAZAN Utku Çakır

"İlk gülen kaybeder!"

 Far Cry 4’teki gizli sonu hatırlıyor musunuz? Oyunun başında sofradan kalkmazsanız bir süre sonra Pagan Min geri dönüyor ve oyun erkenden bitiyordu. Şaka olarak konulan bu gizli sonun bir benzeri de Far Cry 5’te var.

Söylemeye gerek yok herhalde ama ben yine de belirteyim: Bir sonraki paragraf oyunun ilk 20 dakikasından spoiler içermektedir.

Far Cry 5’in açılış bölümünde, ekibinizle birlikte Eden’s Gate tarikatının lideri Joseph Gate’in mekanına baskına gidiyorsunuz. İşler ha kızıştı ha kızışacak derken, çaylak bir polis olarak Joseph Seed’i tutuklamak size düşüyor. Burada Joseph’i tutuklarsanız oyun normal bir şekilde devam ediyor ama üç-dört dakika boyunca -oldukça rahatsız edici bir şekilde- Joseph’in karşısında durur ve hiçbir şey yapmazsanız gizli sona ulaşıyorsunuz. Ekibiniz olaysız bir şekilde Joseph’in mekanından ayrılıyor ve sizi credits ekranı karşılıyor.

Far Cry 5, 27 Şubat'ta PC, PS4 ve XB1 için raflardaki yerini alacak. Bu sırada incelemesini ve başlangıç rehberini okuyabilirsiniz.