YAZAN Eser Güven

Hilecilere karşı bir önlem

Bundan yalnızca birkaç gün önce PlayerUnknown's Battlegrounds'un yaratıcısı Brendan Greene özellikle de Çin tarafından gelen hilecilerin sayısının oldukça büyük ölçüde artış göstermesiyle ilgili kendisine yöneltilen bir soruya "bölge kilidi pek işe yaramaz" şeklinde cevap vermişti. Ancak oyunun Steam sayfasında yayınlanan güncelleme bilgisinden gördüğümüz kadarıyla Bluehole fikir değiştirmiş gibi, çünkü oyunu oynayanlara stabil bir ağ deneyimi sunmak için bölge kilitli sunucu fikrini değerlendirmeye başlamışlar.

Tabi Bluehole bunun hileye karşı verilen bir karar olduğunu söylemiyor, bunun yerine "ağ sorunlarını çözmek ve dil bariyerinin aşılmasına yardımcı olarak daha iyi bir oynanış deneyimi sunmak" şeklinde bir sebep belirtiyor. Ama sebebi ne olursa olsun bölge kilitli sunucular geldiğinde Çinli oyuncularla karşılaşma ihtimali (VPN kullanmadıkları sürece) son derece düşük olacak ki bu da hilecilerden yaka silkmiş oyuncular için iyi bir haber.

> PUBG Mobile'da Birinci Oldum Diye Sevinmeyin, Oyun Bot Dolu

Bluehole'un açıklamasına göre bu bölgesel sunucular, bölge dışındaki oyuncular tarafından görülemeyecekler. Ancak eğer başka bir bölgeden bir oyuncuyla takım kurarsanız, o zaman ikiniz de birbirinizin bölgesinin sunucularını görüp bu sunuculara katılabileceksiniz.

Bu açıklamayla ilgili detayları oyunun Steam sayfasında okuyabilirsiniz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds PC, Xbox One, Android ve iOS cihazlarda oynanabiliyor.