YAZAN Mert Köse

Bu sene iki yeni ek paket daha çıkacak.

Call of Duty: WWII'nin bu sene içerisinde dört farklı ek paketinin geleceğini biliyorduk. Season Pass içerisindeki bu ek paketlerin ilki The Resistance birkaç ay önce çıkışını yapmıştı. Activision, oyunun ikinci ek paketini de dün itibariyle duyurdu.

The War Machine isimli ek pakette üç yeni harita olacak. Bu haritalar gizli Alman V-2 roket fabrikasını, Giza'daki piramitleri ve ikonik Fransız şehri Dunkirk'ü içeriyor. V-2 haritası ultra hızlı bir oynanışa sahip olacakken Dunkirk geniş sahiliyle keskin nişancılar için oldukça elverişli olacak.

> Activision 'Bu Ay İçinde Büyük Bir Duyurumuz Var' Diyor

Ek pakette ayrıca hava mücadelesi içeren yeni bir mod da bulunacak. Raven Software ile birlikte geliştirilen Operation Husky isimli yeni War Mode görevi de Sicilya'da geçecek ve oyuncuların amacı bilgi toplarken düşman uçaklarını yok etmek olacak.

Son olarak, artık Call of Duty'nin olmazsa olmazı olan zombiler de yine ek paket içerisinde yeni içeriğe sahip olacak. The Shadowed Throne isimli bu görev bizi Berlin'e götürecek ve bizden Doktor Straub'un undead ordusuna karşı mücadele etmemizi isteyecek.

The War Machine, 10 Nisan'da ilk olarak PlayStation 4'e gelecek. PC ve Xbox One için henüz bir tarih açıklanmadı; ancak ilk DLC The Resistance'ı göz önünde bulundurursak yaklaşık bir ay sonra bu iki platforma da gelecektir.