Eski BioShock Geliştiricilerinin Yeni Oyunu City of Brass Mayıs'ta Çıkıyor

YAZAN Eser Güven

Oryantal esintiler

Daha önce BioShock serisinde geliştiricilik yapmış olan Ed Orman, Andrew James ve Ryan Lancaster tarafından kurulan Uppercut Games, Arabian Nights esintili yeni oyunları City of Brass'ın 4 Mayıs'ta PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacağını duyurdu.

Bir elimizde kırbaç, diğer elimizde kılıçla oynayacağımız oyunda mistik bir hazinenin peşine düşmüş bir hırsızı canlandıracağız. Kırbaç sayesinde hem düşmanlarımızı silahsız hale getirebilecek, düşürebilecek, sersemletebilecek, hem de bir yerlere tutunup sallanabilecek veya uzaktaki objeleri kendimize çekebileceğiz. Ayrıca City of Brass'taki pek çok tuzağı da kırbacımız sayesinde manipüle ederek düşmanların üzerinde kullanabileceğiz.

> Unutamadığımız En İyi 10 Intro/Açılış Videosu

City of Brass birinci şahıs perspektifinden oynanan ve rogue özellikleri taşıyan bir oyun. Öldüğümüzde oyuna baştan başlayacağız ama şehrin sokakları değişmiş olacak, bir önceki turda öğrendiğimiz bilgilerden de faydalanarak daha fazla ilerlemeye ve peşine düştüğümüz o hazineyi bulmaya çalışacağız.

City of Brass'ın tasarımcısı ve Uppercut Games'in kurucularından biri olan Ed Orman oyunun Arabian Nights sayfalarından fırlamış bir hack-and-slash macera oyunu olduğunu söylüyor ve aşağıda sizin de izleyebileceğiniz gibi oyunun gerek müzikleri, gerek düşmanları, gerekse oynanışı bunu destekler nitelikte:

İLGİLİ BÖLÜMLER