Sam Leaderboard

God of War'un Yönetmeninden Oyunculara Mesaj: 'Korkmayın Bu Hala Eski GoW'

YAZAN Utku Çakır

Barlog, "Sakin olun ve önce oyunu oynayın" diyor sanki.

 Yeni God of War’dan sadece bir video bile izlerseniz, yapımcı Santa Monica’nın seriye getirdiği değişikleri kendi gözlerinizle tanıklık edebilirsiniz. Artık elimizde hem hikaye anlatımı hem de dövüş mekanikleri açısından daha oturaklı ve “sakin” bir God of War oyunu var. Bu her ne kadar kişisel olarak beni rahatsız etmese de, serinin bazı eski hayranları değişikliklerden memnun değil.

God of War'da Her Şeyi Yapmak En Az 40 Saatinizi Alacak

Bu konu hakkında Kotaku'ya konuşan oyunun yönetmeni Cory Barlog, God of War'la ilgili verilen bilgilerin özellikle kısıtlı olduğunu ve oyuncuların God of War'u kendi kendilerine deneyimlemelerini istediğini söyledi: "Etrafta 'Bu oyun tamamı ile farklı. Çok fazla şeyi değiştiriyorlar #benimgodofwarumdegil #önsiparisiiptalettim' diyen birçok insanın olduğunu biliyorum. Ama insanların önce oyunu oynaması gerekiyor."

"Verdiğimiz bilgiler ve gösterdiğimiz videolarda oldukça katı davrandık, bunun bir kısmı da benim paranoyamla ilgili. İnsanlar bu oyunu tam olarak kendileri deneyimlesinler istiyorum. Bu oyunu yapan herkes -ya da en azından ekibin büyük bir kısmı- serinin ilk oyunundan beri buradaydı.” diyen Barlog, ekledi: “Hiçbir şey keyfe göre ya da bir yerden aldığımız baskıya göre değişmedi. Hepimiz bu oyuna kalbimizi ve ruhumuzu koyduk. Serinin DNA'sı oyunun kanına işlemiş durumda"

God of War PS4’e özel olarak 20 Nisan’da piyasaya sürülecek.

İLGİLİ BÖLÜMLER