YAZAN Eser Güven

Spidey cep yakıyor

Dün akşam saatlerinde Insomniac Games'in uzun süredir üzerinde çalıştığı Spider-Man'in çıkış tarihini öğrendik ve takvimlerimizde 7 Eylül tarihini güzelce işaretledik. Game Informer'ın Spider-Man temalı haberleri ay boyunca devam edecek ve bunlardan birinde de oyunun kreatif direktörü Bryan Intihar'a yönelttikleri 114 soruyu görüyoruz. Hani "aklınıza ilk gelen şeyi söyleyin" tarzı hızlıca sorulan sorular olur ya, işte onun Spider-Man ile alakalı olanını düşünün.

Intihar'ın verdiği cevaplardan oyunla ilgili birkaç önemli detayı daha öğrenme şansı elde ettik. Örneğin oyun PS4 ve PS4 Pro'da 30 FPS kilitli olarak çıkacak. Pro'da 60 FPS görmeyi umut edenleri üzmüş bir cevap olsa da Intihar oyunun PS4 Pro'da biraz daha iyi görüneceğini ve performansının da biraz daha iyi olacağını eklemiş. Diğer bilgiler ise şu şekilde:

  • Oyunda kesinlikle hiçbir şekilde mikro ödeme yok.
  • Intihar "Uncle Ben ölecek mi" sorusuna da "olmaz öyle şey" diye cevap vermiş.
  • Oyun için çıkış sonrası DLC yayınlanacak.
  • Oyunda Mary Jane oynanabilir karakter olacak ve oyuncuları şaşırtacak. Bu bir orijin hikayesi olmadığından ve 23 yaşındaki Spider-Man'i oynadığımızdan Peter Parker'ın Spider-Man olduğunu biliyor.
  • Oyunun açık dünyası Sunset Overdrive'ın birkaç katı büyüklüğünde.
  • Sivillerle birlikte selfie çekebilecek, "çak bi beşlik" diyenlerin elini boş bırakmayacaksınız.

Soruların tamamını (ki aralarında espri olsun diye sorulan da çok soru var) Game Informer'ın sayfasından izleyebilirsiniz.

Yalnız oyunun satış fiyatı da belli oldu ve PS Store'da gördüğümüz fiyat açıkçası hayal kırıklığı yarattı diyebilirim. Oyunun normal versiyonu 299 liradan, Dijital Deluxe versiyonu ise 339 liradan satılacak. God of War'un 209 lira olduğunu düşünürsek arada resmen 90 liralık bir fark var. God of War da, Spider-Man de US mağazasında 60$'dan satılıyor.