YAZAN Utku Çakır

Psikopatların geri dönüşü hiç olmadığı kadar yakın.

 Size bugün Microsoft’un, 2018 ve 2019’da çıkması beklenen Cyberpunk 2077, Anthem ve Battlefield V'in de dahil olduğu 6 farklı oyunun reklam haklarını satın aldığına dair iddaaları aktarmıştık. Bu iddialar, hakkında en az bilgiye sahip olduğumuz oyun Borderlands 3'ün tanıtımı ve çıkış tarihine de ufaktan ışık tutuyor.

Borderlands 3'ten İlk Video Çıktı Gibi

Microsoft'un oyunların reklam haklarını satın alması, bu oyunların Xbox One’a özel olacağı anlamına gelmiyor. Fakat ben bu altı oyunun Microsoft’un bu yılki E3 konferansında gösterileceğini düşünüyorum.

Borderlands 3’ün çıkış tarihi ya da hikayesiyle ilgili hiçbir bilgiye sahip değiliz ama bu reklam anlaşması iddiası doğruysa, Gearbox’ın yeni oyununu da büyük ihtimalle E3’te göreceğiz. Hatta belki Gearbox sürpriz yapıp oyunu 2018 son çeyreğinde piyasaya süreceğini bile açıklayabilir. Yine de gerçekçi olup, Borderlands 2'nin çıkış tarihini hesaba katarsak 2018 finansal yılının sonuna denk gelen 2019 Mart başı - sonu Borderlands 3'ün ekranlarımıza konuk olacağı tarih aralığı olabilir.

İLGİLİ BÖLÜMLER