Sam Leaderboard

The Division'ın Geliştiricisi De Battle Royale Üzerinde Çalışıyor

YAZAN Eser Güven

Mod mu, ayrı bir oyun mu? İşte bütün mesele bu

Fortnite ve PlayerUnknown's Battlegrounds'un başarısı ağız sulandırmaya devam ederken daha fazla stüdyodan Battle Royale haberleri almamız normal karşılanmalı. Daha dün Overwatch'un yönetmeni Jeff Kaplan türe karşı duyduğu ilgiyi ifade etmiş ve bu fikre sıcak baktıklarını söylemişti. Bugün ise Ubisoft'un sahibi olduğu, The Division'ın geliştiricisi Massive Entertainment'ın kendi Battle Royale oyunu üzerinde çalıştığına dair raporlar olduğunu öğrendik.

Gamereactor sitesinin haberine göre Ubisoft, Ocak ayında Massive'i bu oyun türünü incelemek üzere görevlendirmiş ve Massive de "kısa süre içinde ortaya eğlenceli bir şeyler çıkarabilecekleri" kanısına vardıklarını cevap olarak iletmişler. Zaten The Division oyunu başlı başına bu tür bir mod için gerekli imkanları sağlıyor ancak söz konusu planın The Division içerisinde bir mod mu, yoksa bağımsız bir oyun mu olacağına dair bir bilgi yok.

The Division'ın The Survival DLC'si yayınlandıktan sonra Ubisoft bir anket düzenlemiş ve oyuncuların Survival modunun bir nevi battle royale'e dönüşmesini nasıl karşılayacaklarını sormuştu.

Massive Entertainment'ın şu an The Division 2 üzerinde çalıştığını biliyoruz ve oyun E3 2018'de gösterilecek. Benim tahminim farklı bir Battle Royale oyunu yerine The Division 2 içerisinde buna dair bir mod bulunacağı yönünde. Çünkü bu tür bir mod zaten önemli derecede oyuncu sayısına sahip olan The Division serisinin iyice şahlanmasını sağlar. Ubisoft Mart ayının başında The Division'ın oyuncu sayısının 20 milyonu geçtiğini duyurmuştu.

İLGİLİ BÖLÜMLER