Sam Leaderboard

Fortnite Yeni Güncellemesiyle Portatif Kaleler ve Tekrar Oynatma Özelliği Eklendi!

YAZAN Cengizhan Kervancı

Uzun zamandır beklenen tekrar oynatma özelliği, 50’ye 50 takım savaşları, yeni karakterler ve silahlar oyuna ekleniyor.

Epic Games’in çevrimiçi PvP hayatta kalma oyunu Fortnite’ın V3.5 güncellemesi, oyuncuların bir süredir beklediği özellikleri getiriyor. Haftalık güncellemeyle oyuna eklenen ilk ve en önemli özellik Battle Royale moduna gelen Portatif Kaleler. Nadir bulunan bir eşya olan Portatif Kale’den 5 tanesini çantada taşımak mümkün. Küp şeklindeki Portatif Kale atıldığında, düştüğü yerde anında bir kale ortaya çıkıyor. Metalden yapılan ve 3 katlı olan bu kaleler kritik anlarda hayat kurtaran birer sığınak olacak.

Yeni güncelleme ile birlikte eklenen bir diğer özellik ise 50’ye 50 kişilik iki takımın hayatta kalmak için mücadele edeceği bir maç türü. 50’ye 50 v2 adlı bu oyun türü sınırlı süreliğine oyunda olacak ve oyuncular ekip görevleri haricindeki günlük ve haftalık görevlerini bu oyun modunda da yapabilecekler.

Bu güncellemenin getirdiği en heyecan verici özelliklerden biri ise Tekrar Oynatma sistemi. Oyuncular artık Fortnite Battle Royale’in heyecan dolu mücadelelerini kaydedip, oyundan sonra istedikleri açıdan seyredebilecekler. Bu sistemin ise en sevindiren noktası pek çok farklı kamera açısı, oynatma seçenekleri ve sinematik kamera ayarları oyunculara videolarını daha kolay paylaşma imkanı sunuyor.

Oyuna eklenen 4 yeni karakter;

CyberpunkHeroes.jpg

Silahlar ise şu şekilde;

NeonWeapons.jpg

Güncellemenin geri kalanında ise ufak tefek sorunlar düzeltildi ve genel olarak şu değişiklikler yapıldı;

  • Çanta listesindeki ilk eşyalar artık (tuzaklar vb. yerine) daima Ahşap, Taş ve Metal olacak.
  • Satın alınan V-Papeller artık Xbox One, PC ve Mobil hesapları arasında paylaşılacak.
  • Oturum açmak için bekleme sırasında oyundan çıkıp geri dönerseniz, oturum açma işlemi artık sırada gelmiş olduğunuz yeri hatırlayacak.
  • Mobil cihazlar oturum açma sırasına, oturum açma denemesi başına bir kereden fazla giremeyecek.
  • İki Aşamalı Kimlik Doğrulama işlemleri sizi oturum sırasına geri döndürmeyecek.

İLGİLİ BÖLÜMLER