YAZAN Eser Güven

İkinci bir başarısızlık vakası olmasın da

Boss Key Productions bu hafta sürpriz bir duyuruyla yeni bir Battle Royale oyunu çıkardı karşımıza: Radical Heights. Steam'de Erken Erişim üzerinden yayınlanan oyunun Cliff Bleszinski'nin LawBreakers ile yaşadığı başarısızlığı atlatmasına yardımcı olacak mı, başarılı olabilecek mi diye merak ediyorduk ama gelen ilk bilgiler yine pek iç açıcı değil.

Oynaması tamamen ücretsiz olarak sunulan oyun ilk gününde yalnızca 8500 oyuncuya ulaştı. Stüdyonun başarısız oyunu LawBreakers'ın ulaştığı en yüksek oyuncu sayısı 7500 civarındaydı, bu da Radical Heights'ın Lawbreakers'ı ucu ucuna geçtiğini gösteriyor. Dahası, Radical Heights'ın başarılı olmak için yeterli sebebi de var aslında. Aynı Fortnite Battle Royale gibi ücretsiz olarak sunuluyor, yine aynı oyunun gibi şirin grafiklere sahip. Ortada bir Battle Royale rüzgarı da var. Ama yine de bir yerlerde bir şeyler ters gitmiş olmalı, acaba Radical Heights Battle Royale trenine atlamakta geç mi kaldı, yoksa Fortnite gibi sonradan mı açılacak bunu zaman gösterecek.

Yine de bazı popüler Twitch yayıncılarının da (Dr DisRespect gibi) reklamını yaptığı oyunun buna rağmen çıkış gününde 10 bin oyuncuyu yakalayamamış olması Boss Key ekibinde hayal kırıklığı yaratmış olmalı.

Bu tür oyunlar bir anda arkalarına rüzgarı alarak büyük başarılar elde edebiliyorlar, özellikle de oyunun Erken Erişimde olduğunu ve gerek optimizasyon, gerekse içerik olarak sürekli olarak geliştirileceğini düşünürsek hakkında bir karar vermek için çok erken.

İLGİLİ BÖLÜMLER