YAZAN Eser Güven

Bu sefer şaka falan değil

Hatırlarsanız size sevimli bir 1 Nisan şakası yapmıştık BioShock: Last Call duyuruldu diyerek. Sonrasında tabii ki aramalarda çıkmasın diye haberi siteden kaldırdık ama kabul edin ki güzel bir şakaydı :) Demek ki başka bir şey istesek olacakmış çünkü yeni BioShock oyununun gerçekten de geliştirilmekte olduğunu öğrendik sevgili Oyungezerler!

Kotaku'nun Mafia III'ün geliştiricisi Hangar 13'ün geliştiricileri ile yaptığı röportajda çok ilginç cümleler vardı. Normalde röportaj stüdyonun yaşadığı zorluklarla falan ilgiliydi ama buradan öğrendik ki Hangar 13'ün kapı komşusu olan ve ismi gizli tutulan 2K stüdyosu yepyeni bir BioShock oyunu üzerinde çalışıyormuş. Kod ismi Parkside olarak proje üzerinde çalışanların sayısı şu an için oldukça kısıtlıymış ama ismini sır gibi sakladıkları bu oyun için sektörden çeşitli isimleri de ekibe katmaya başlamışlar. Oyun şu an geliştirilme aşamasının başlarındaymış.

Elbette BioShock gibi bir serinin sonlanmış olduğunu beklemek hayalcilik olurdu, o yüzden yeni oyun haberi şaşırtıcı değil ama oldukça sevindirici. Bundan birkaç ay önce BioShock: Infinite'in eski bölüm tasarımcılarından Shawn Elliot Arkane Studios'tan ayrılıp isimsiz bir proje üzerinde çalışmak için 2K Games'e geri dönmüştü. Elliot'un çalıştığı stüdyo Kaliforniya'nın Novato şehrinde bulunuyor, tıpkı Hangar 13 gibi. Yani "Parkside" denen bu projenin Elliot'un döndüğü proje olduğunu tahmin etmek çok da güç değil.

Bu çok gizli oyun hakkında 2K Games'in yakın zamanda bir açıklama yapmasını beklemiyoruz ama sonuç olarak yeni BioShock geliyor!