Sam Leaderboard Tedx
YAZAN Billur Dalak

Rampage listeye hızlı bir giriş yaptı!

Oyundan beyaz perdeye uyarlanan işler şimdiye kadar büyük bir lanetin etkisi altındaydı desek, abartmış olmayız. Oyun uyarlaması filmler genelde bir türlü başarılı olamıyor ve hayranlarını hayal kırıklığına uğratıyordu. Bu gidişat kısmen Tomb Raider ile birlikte kırılmıştı. Fakat Alicia Vikander'in zirve macerası uzun sürmedi. Dwayne Johnson listeye inanılmaz bir şekilde girmeyi başardı.

Son zamanlarda Rotten Tomatoes'un adını fazlasıyla sık duyuyoruz. Eleştirmenlerin verdiği puanları derleyip bir ortalama çıkartan bu site pek çok filmin gişede batmasına neden oldu. Bunlardan en fazla dikkat çekenleri ise DC filmleriydi. Öyle ki bir ara Warner Bros yapımcıları Rotten Tomatoes'a savaş açmaya bile yeltenmişti. Buradaki puanların taraflı olduğunu, izleyicilerin yanlış yönlendirildiğini ifade etmişlerdi. Fakat onların bu sözleri gidişatın değişmesine pek de etki etmedi. Kısacası Rottan Tomatoes puanları hala izleyicilerin tercihlerini ciddi oranda yönlendiriyor. Dolayısıyla sinema sektörü açısından önem arz etmeyi sürdürüyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere oyun uyarlamalarının Rotten Tomatoes'taki puanları pek yüksek değil. Kısa süre önce zirveyi ele geçiren Tomb Raider'ın bile puanı yüz üzerinden 49'da kalmıştı. Dwayne Johnson'ın rol aldığı Rampage ise 50 puana ulaşmayı başardı. Sitenin klasmanları içinde hala başarısız olan bu film, oyun uyarlamaları arasında zirveyi ele geçirmiş oldu. Kısacası çıtanın ne kadar düşük olduğu ortada. Yine de Rampage'in Tomb Raider'ı geride bırakabilmesi oldukça şaşırtıcı. Siz ne diyorsunuz? Rampage, Tomb Raider'dan daha iyi bir uyarlama mıydı?

İLGİLİ BÖLÜMLER
Oyungezer Satış