YAZAN Mert Köse

Futbol daha önemli

Eski adı Nordic Games olan Avusturyalı dağıtımcı firması THQ Nordic bu sene E3'ü pas geçecek. İşin ilgi çekici tarafı ise şirketin sebep olarak E3 gibi en büyük oyun fuarından da önemli gördüğü Dünya Kupası'nı göstermesi. Rusya'da düzenlenen Dünya Kupası 14 Haziran'da başlayacak. E3 2018 ise 12-14 Haziran'da gerçekleşecek. Avusturya, bu seneki Dünya Kupası'nda yer alamayacak.

> Metro ve Saints Row Serilerinin Yapımcısı El Değiştirdi

"Bu büyük spor etkinliğinin tek bir dakikasını bile kaçıramayacağımızı belirtmek için THQ Nordic olarak büyük pişmanlık duyuyoruz. Bu nedenle, bir şeyler yapmak yerine güzel Viyana bira bahçelerinde futbol ve Twitch'te bir iki hoş konferans (sana bakıyorum Devolver) izlemek zorunda kalacağız." Devolver Digital'ın geçtiğimiz E3'teki çılgın konferansından dolayı THQ Nordic bir mesaj vermiş. Devolver'ın ise katılımla ilgili herhangi bir açıklaması şu ana kadar yok.

Peki THQ Nordic'in elinde neler mi var? Biomutant, Darksiders 3, Fade to Silence ve Wreckfest gibi yapımlar E3 yerine Gamescom fuarında boy gösterecek. THQ Nordic geçtiğimiz yıllarda da E3'te görece daha küçük salonlarında oyunlarını gösteriyorlardı. Belki de bu sebepten ötürü E3'ten daha küçük olan Gamescom'da daha fazla gözükebilmek için E3'ü pas geçmiş olabilirler. Ne diyelim, güzel bir Dünya Kupası olsun da pas geçtiklerine değsin.