Steven Spielberg Şimdi De DC Filmlerine El Atmaya Hazırlanıyor

YAZAN Billur Dalak

Bu da olmadı demeyiz

İmzasını taşıyan popüler ve başarılı işlerle tanıdığımız Steven Spielberg şimdi de DC'nin çizgi roman uyarlamalarından birine el atıyor. Ready Player One (Başlat) ile gişe başarısını bir kez daha tadan ünlü yönetmen Blackhawk'ı beyaz perdeye aktaracak.

Aslına bakarsanız Steven Spielberg'ün yakın gelecek için planlanmış pek çok projesi bulunuyor. Bunlardan en fazla dikkat çekenler ise Indiana Jones 5 ve West Side Story. Fakat bunlar yetmezmiş gibi tecrübeli yönetmenin bir de Blackhawk'ı uyarlayacağı ortaya çıktı. The Hollywood Reporter'ın haberine göre Jurassic Park, War of the Worlds ve Indiana Jones'ta birlikte çalıştığı David Koepp senaryoyu kaleme alan isim olacak. Spielberg hem Amblin Entertainment üzerinden yapımcılık görevi üstlenecek hem de yönetmenlik yapacak.

DC çizgi romanlarının pek bilinmeyen serilerinden biri olan Blackhawk temelde askeri bir seri. 1941'de başlayan seride Blackhawk gizemli bir pilot olmasıyla dikkat çekmiş ve Nazi güçlerine karşı mücadele vermişti. New 52 ile birlikte Blackhawk da ciddi bir değişim geçirdi. Modern ve elit bir askeri gruba dönüştü. Mother Machine isimli bir terörist gruba karşı mücadele vermeye başladı. Bu ismi hem Justice League animasyonunda hem de Arrowverse dizilerinde defalarca gördük. Sonunda bu hikaye Steven Spielberg tarafından beyaz perdeye taşınacak.

Henüz Blackhawk'ın çekimlerine ne zaman başlanacağını bilmiyoruz. Spielberg'ün açıklamalarına bakılırsa önce Indiana Jones 5 ve West Side Story'i aradan çıkartacak. Ardından sıra bu seriye gelecek. Açıkçası bizim asıl merak ettiğimiz onu diğer DC filmlerinde görüp, göremeyeceğimiz. Siz ne dersiniz?

İLGİLİ BÖLÜMLER